پهلوان احمد قمیان همدانی فر

پهلوان احمد قمیان همدانی فر دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

 

پهلوان احمد قمیان همدانی فر

 

فر زند ادب باش ، نه فر زند پدر ----------------- فر زند ادب زنده کند نام پدر

همواره کشور ایران با نام شیر مردان و پهلوانانش شهره بوده و منش پهلوانی نزد مردم جایگاهی بیش از قهرمانی بوده مر حوم غلامرضا تختی نمونه بارزی از این دسته بوده و هست . تختی الگوی فرزندان ایران بوده و هست و همین الگو بودن نوجوانان و جوانان هم محلی او هم پای در جای پای او گذاردند . از جمله این پهلوانان ،پهلوان احمد قمیان است .که این بار مهمان خبر گزاری ورزشی آشتی است.

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

احمد قمیان همدانی فر هستم متولد فروردین 1330 تهران ،محله خانی آباد (تختی)متاهل و صاحب دو فر زند ،اولی دختر و دومی پسر به لطف خدا سالم و ورزشکار.

از چه سالی ورزش را شروع کردید ؟

از 14 سالگی به لطف خدا ورزش را شروع کردم و وارد گود زور خانه شدم . درست سال 1346و افتخار این را داشتم که زیر نظر پهلوانانی چون پهلوان توسی،پهلوان خسرو معصومی ، پهلوان اسماعیل قربانی شاگردی کنم . و با عزیزانی چون پهلوان شورورزی، پهلوان احمد وفا دار ، پهلوان سلیمانی ، پهلوان توپچی ،پهلوان مجید انصاری،پهلوان سختری واستاد بزرگ پهلوان حسین شیر یان ورزش کنم .

منش و روش پهلوانی چیست ؟

افتادگی ،تواضع و فرو تنی ، فتوت ، دست گرفتن زیر دست، به زیر دستان احترام گذاردن ،کمک به همنوع ودرماندگان ودر یک کلام:

افتادگی آموز اگر طالب فیضی ----------- هر گز نخورد آب ، زمینی که بلند است.

هنوز هم ورزش می کنید ؟

بله به لطف خدا خدمت دوستان هستیم در زورخانه پهلوان پور ، زور خانه نیرو و شادی، زور خانه آقا امیرالمؤمنین .

چه پیامی برای ورزشکاران جوان دارید؟

من دست همه ورزشکاران را می بوسم که در این شرایط حرمت خون شهدا و امام راحل را نگه داشته و به کوری چشم دشمنان آب و خاک وطن عزیزمان ایران اسلامی ورزش می کنند .امید وارم با احترام به بزرگترها بویژه مادر و پدر انشاءالله زیر سایه آقا مر تضی علی (ع) سالم و بر قرار باشند . چرا که احترام به مادر به فر مایش آقا امیرالمؤمنین آدم را از مال دنیا بی نیاز و احترام به پدر آدم را عاقبت به خیر می کند. شاعر می فر ماید .

فر زند ادب باش ، نه فر زند پدر ----------------- فر زند ادب زنده کند نام پدر

حضور ور زشکاران و پهلوانان را در خدمات اجتماعی چگونه می بینید؟

به لطف خدا عالی . شکر خدا همه پهلوانان ایران اسلامی سر بلند ،مشتی با صفا و با مروت هستند و در کار خیر پیشقدم . این به برکت حضور شایسته و بایسته عزیزان در هیئت های مذهبی است و خود من نیز افتخار حضور در هیئت اول مظلوم عالم حضرت علی (ع) را دارم و هیئت بنی هاشم خانی آباد ، هیئت ابوالفضلی ها ی باغ فر دوس و ... که همه خیر و کار گشای مشکل گرفتاران هم هستند.

فر مایش دیگری دارید که با خوانندگان ما در میان بگذارید؟

سلامتی همه هموطنان بویژه بزرگان ما . لازم می دانم از مسئولین خوب ورزش کشور و همچنین شهردار تهران برای خدمات سالمشان قدر دانی ویژه ای داشته باشم و از مسئولین محترم قوه قضایی کشور که در راستای اهداف و فر مایشات مقام معظم رهبری در معاونت پیشگیری از جرم اقدام به تأسیس پهلوان سرایی به نام پهلوان سرای فتوت کرده اند که خود همین موضوع به نظر من مشوق خوبی است جهت جلو گیری از جرم و جنایت که لازم است از تلاش به حق آقایان دکتر هاشمی ، حیدری بوشهری ، دکتر جامی ، سر دار نا م جو یان ، پهلوان سلیمانی ، پهلوان توپچی ، پهلوان حسین خرمی و... دیگر عزیزان و بزرگواران کمال قدر دانی و تشکر را نمایم و امید است همواره زیر سایه حضرت حق ،خود و خانواده ،سالم و تندرست باشند . با تشکر ویژه از مدیریت محترم مؤسسه آشتی آقای دکتر صابری عزیز و همکارانشان که مشوق ما ورزشکاران بوده و هست .


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین