ارکستر بزرگ بادی آرس نوا به رهبری و تنظیم: آرمین قیطاسی

ارکستر بزرگ بادی آرس نوا به رهبری و تنظیم: آرمین قیطاسی دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

آنچه در شماره جدید هفته نامه همسر شماره 354 -356 خواهید خواند: 

 

 

 

 

 

ارکستر بزرگ بادی آرس نوا به رهبری و تنظیم: آرمین قیطاسی

در تاریخ 17-18 شهریور ماه درروزهای دو و سه شنبه در تالار وحدت ساعت 10 شب برگزار شد.

 

 شایان ذکر است بیان شود این ارکستر اولین ارکستر بزرگ بادی یا( بیگ بند) در تاریخ موسیقی ایران می باشد که قطعات جاز - لاتین - پاپ اجرا میکند.

 

همچنین رکوردار3 مقام اول در بخش رقابت های جشنواره های بین المللی موسیقی فجر می باشد.

 با توجه به تعداد مخاطبین و علاقه مندان به این گونه موسیقی  بستر بسیار شایسته ای برای همکاری و اسپانسرینگ می باشد.

 ولی متاسفانه  سوال اینجاست که چرا این چنین گروهی همچنان مورد حمایت بخشهای دولتی و بخشهای خصوصی کنسرت گذاری از لحاظ تهیه کنندگی و یا اسپانسرینگ نشده است!!!!!!

 

آقای آرمین قیطاسی  در یک نشست دوستانه  به ما گفت:

 

هدف اصلی ارکستر ما از همان ابتدا ارتقاء سطح فرهنگی شنیداری - استفاده از خوانندگانی که تحصیلات  آکادمیک آواز دارن یا اینکه به نوازندگی در سازی مسلط باشند،استعداد یابی در بین کودکان خواننده و نوازنده به منظور تک خوانی و تکنوازی با ارکستر ، دعوت از نوازندگان و خوانندگان پیشکسوتی که طی این سالها به راحتی کنار گذاشته شده اند (به عنوان سولیست)  و معرفی سازهای ناشناخته در ایران  بوده است.

 

هدف (آرس نوا) خیلی بالاتر از اجرای یک کنسرت پر زرق و برق و بدون خطا میباشد، چرا که  تمامی نوازندگان آن  یا  به جرات میتوان گفت که 90% موسیقی ایران را از لحاظ اجرایی و ... در تمامی سبکهای موسیقی کشور ساپورت میکنند.(هدف اصلی ارکستر از همان ابتدا بالا بردن سطح فرهنگی شنیداری در این آشفته بازار موسیقی می باشد)

در کنسرتهای قبلی ارکستر ما به تعداد35-40 قطعه بصورت ریمیکس اجرا میکردیم که در هر کنسرت تعدادی قطعه جدید اضافه میشد

ولی در این کنسرت به تعداد20 قطعه جدید ولی بصورت کامل اجرا خواهیم کرد(بدون ریمیکس) که اکثر آنها توسط خود مخاطبین (آرس نوا) طی نظر سنجی - ایمیل و ... در کنسرت قبلی انتخاب شده است که از این قطعات حدوداً 10 قطعه با وکال خواهد بود...

لازم می دانم از همکاری صمیمانه ی گروه  گره کودکان و نوجوانان انجمن فر هنگی  گل یخ که زیر نظر انجمن فر هنگی سفارت کشور اتریش  فعالیت می نماید و در این کنسرت  همکاری بسیار شایسته ای را با ما داشته اند به عمل آورم. بخصوص خانم  ..... و آقای .... که همراه و همگام با ما بوده اند. همچنین خانواده محترم و اولیای هنر جویان  این گروه که در تمرین های فشرده در کنار فرزندانشان مشوق ما بوده اند.

بی شک این گونه حمایت ها ی مردمی برای دلگرمی و مشوق خوبی  برای یک هنر مند می باشد چرا که می تواند به ارائه کار های بهتر و شایسته وی بیندیشد.

 در اینجا از حمایت و محبت مسئولین موسیقی کشور بویژه مدیریت محترم تالار وحدت و معاونت محترم هنری وزارت  فر هنگ و ارشاد اسلامی نیز قدر دانی می نمایم و امید وارم بیش از گذشته با گرو هایی نظیر  گروه ما یار و یاور باشند.

از مساعدت مطبوعاتی و خبری  شما و همکاران دیگرتان در اطلاع رسانی  این گونه اخبار نیز سپاسگزار هستم.

 ما نیز برای ایشان و گروه ارکستر آرس نوا آرزوی موفقیت و پیشرفت داریم و اسامی کودکان و نوجوانان گروه گل یخ وابسته به انجمن فرهنگی سفارت اتریش را تقیدم می نمائیم.

هستی شهیری – ونوس پرتو- وانیا طباطبایی- کیمیا خانزادی – پرنیان و شمیم بهرامی اصل – دریا رضوی – پریسا و پوریا یزدان خواه – غزل روزبهانی – آرمیتا طهرانی زاده – درسا حیدر عربی – هلیا یوسفی – فرناز دارویی- مهرسا و درسا آرمند- روناک  و روژین سررشته داری –سپاس و آسمان صدر نوری – مهدی مرتضایی – سیده تارا قریشی – باران شاکری- آیلین فرزانه ثابت – ماهان ظفری منشور- روشا تقوی زاده- یاسمین مهرزادی – یگانه قربانی – مانی فرزانه – نیکان غفاری – شایان دلبری- پارمیس عسکری – ترنم قائم پناه – آوا فربیز – آریا یوسفی- ترمه نظری نژاد – الین علی مرادی – آدریان محمد زاده – دلشاد جلیلی- نونا شفیعی- ملودی صحرادی- رومینا و روژینا قاسمی زاده – نرگس جاجرمی – یاسمن میر سعید قاضی – یکتا نجات پور – یکتا احمد زاده – نشاط جاوید پور – آسمان اسماعیل زاده – سارا جعفری- موگا معانی – پارمیس میر عبادی – محمد یوسف صابری .

 کنسرت ارکستر بزرگ بادی آرس نوابا اجرای قطعات جاز- لاتین و پاپ و موسیقی فیلم - کارتون با پخشه همزمانه فیلم خواهد بود.

 

خوانندگان و هم خوانان:

مهدی محمدی

آمانج آذرمی

   رایسا آوانسیان 

ملانی آوانسیان

صحرا بیرنگ

باربد بکان

و با همکاری گروه

 کرکودک و نوجوان

 انجمن فرهنگی اتریش

(گل یخ)

 

 


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین