هم نفس بودن یا هم قفس زیستن!

هم نفس بودن یا هم قفس زیستن! دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

هم نفس بودن یا هم قفس زیستن!

سر مقاله 220

سلام :

حالا که به لطف خدا وند دویست و بیستمین شماره هفته نامه همسر را در آستا نه چهار دهمین سال تلاش فر هنگی خود تقدیم می نمایی عرض می کنیم:

واژه ها زیباست و با شنیدن آنها آدم می ماند که مگر می شود از کنار آن گذشت و توجه نداشت. بعد چاپ سر مقاله گذشته با هم بودن یا در کنار هم بودن دوستی این عنوان را مطرح نمود . زندگی برای ما بعد از تولد در خانواده شکل می گیرد که اولین اجتماع محسوب می شود و بعد کنار دیگران و خیلی زود مدرسه و دانشگاه و اداره و باز خانواده البته این ساده ترین شکل است گاهی وقتها هم استسناهایی هستند اما بیشتر ما حالت های طبیعی را می گو ییم و در این صورت باید خوب بدانیم آیا با دیگران هم نفس هستیم و یا هم قفس ؟

برخورد های ما با دیگران و یا دیگران با ما کدام یک بیشتر روی ما تاثیر می گذارد؟ هم نفس بودن یعنی چه ؟

گاهی وقتها کو دکم را روی سینه می گذارم و سعی می کنم ضربان قلبم را با او هما هنگ نمایم کار سختی است ضربان قلب او بیشتر است ولی وقتی ارام می گیرد با او نفس می کشم در یک جا زیر یک سقف کنار او در یک کشور در یک قاره در یک نیم کره در یک کره خاکی که در یک کهکشان است و از یک مجموع امکانات بهر مند می باشیم . من فکر می کنم هم نفس بودن یعنی احترام به این حقوق که مال همه هست و با ید برای همه هم حفظ شود . کو دک ، همسر ، والدین ، همسایه، فامیل، دوستان، وهمه مردم جامعه نباید به دیگران از طرف ما ستمی شود ضربان قلبمان را با دیگران برا بر کنیم و از حقوق برابر بهر مند شویم همه چیز را برای خود مان نخواهیم و خوانواده مان این که بگو ایم چراغی که به خود مان رواست بر دیگران حرام است نه به آن معناست که چراغ همسایه را خواموش نماییم ! زندگی با تمام زیبائی و قشنگی هایش که فوقالعاده دوست داشتنی هم هست را برای همه بخواهیم و قدر این را بدانیم.

دینها برای دوست داشتن و آموختن دوست داشتن آمده آداب با هم زیستن را می آموزند و احترام به حقوق یک دیگر را گذاردن .

دختر جوانی که به هر دلیلی از همسرش جدا شده و یا مردی که همسرش را از دست داد و کو دکانی که لذت داشتن والدین حق آنها است همه زیباست و می شود آن را بوجود آورد حتی در اسلام اگر کمی دقت کند و در آیات خدا بگر دید می بینید که آمده رسول خدا در بین دو نماز در مسجد برای زنان و مر دان مسلمان همسر می گزیدند .

واژه ها زیباست آنها را بد بیان ننماییم و آ ن گو نه که شایسته نیست به کار نبریم . من شرم دارم اما بیاییم برای از بین بردن نقاط منفی موجود در جا معه خود مان هم نفس یک دیگر با شیم و به درد های هم توجه نماییم . جوانی که جو یای کار است زنی که به دنبال سایه ای بر سر است و خیلی چیز های دیگر اینها نمی تواند در جا معه ما باشد و ما در آرامش روحی و روانی به کار های روز مره خود بپر دازیم بی شک تا سیرات آن در دور یا نزدیک دامن گیر خود ما هم خواهد شد.

ما امید وار هستیم که در طول این مدت هم نفس با شما عزیزان بوده باشیم و ضربان قلبمان را با شما هماهنگ نموده باشیم. به امید هم نفس بودن با شما تا ابد...

جعفر صابری

!

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین