جعفر صابری:فاحش+ه

جعفر صابری:فاحش+ه دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

فاحش + ه 

 

بی شک این واژه نه تنها شایسته نگارش در چنین نشریه ای نیست بلکه بیانش هم دور از اخلاق می باشد .اما هست و وجود دارد .اگر نبود که این واژه ساخته نمی شد.همیشه همین گونه است واقعیت وجود دارد. هر چند به مذاق عده ای  هم خوش نیاید و حتی از بیانش اکراه و یا ترس داشته باشند.

اما فاش بودنش هما نا معنای آن را بیشتر بیان می کند.فاش به معنای آن چیزی که نه تنها وجود دارد بلکه بشدت هم به چشم می خورد، واین معضل اجتماعی یکی از موارد مهم متلاشی نمودن بیشتر ارکان یک خانواده می باشد که بدون شک دهها مورد بزه اجتماعی پس از آن بوجود می آید، که هزینه های برطرف نمودنش سر به فلک خواهد کشید.

علمای علم اخلاق و معرفت بر آن هستند که  مرد فاحشه نیز وجود دارد و این ها همه از نگاه ،زبان و در نهایت اندیشه و نیت سرچشمه میگیرد.  پرورش درست، نیت و نگاه و زبان هر یک به جای خود به پرورش درست  در کودکی و نوجوانی افراد، بر میگردد. اینکه بیاموزد درست ببیند و درست بیندیشد و در نهایت خدا ترس باشد همه و همه به تربیت والدین  باز می گردد .کم نیستند افرادی که از تربیت درست والدین هم محروم بوده اند اما پرورش درستی داشته اند و در مقابل بی شمارند افرادی که زیر سایه پدر ومادر درست تربیت و رشد و نمو نداشته اند.

اما آنچه بیش از هر چیز مورد بحث ما می باشد روش درست برخورد با این پدیده می باشد که خواص این زمان و مکان نیست و ریشه در تاریخ بشریت و کل کره خاکی دارد...

اگر زنی به فحشا کشیده می شود ،حضور مر دان پارسا را در جامعه کمرنگ دیده، چرا که مردان درست کار و درست اندیش هم از برای رضای خدا و هم از برای بوجود آوردن بستری سالم برای زیست همسران و فر زندانشان به رفع این معضل اجتماعی بیش از هر چیز منطقی و درست اندیشیده و می اندشند.

به حمد الله در حال حاضر مسئولین بشدت و دقت فراوان به رفع این موضوع کمر همت بسته اند و مراکزی را جهت نگهداری و باز پروری وموارد مورد نظر، فراهم نموده اند اما هما نطور که مستحضر می باشید همواره برطرف نمودن و در مان کاری دو صد چندان پر هزینه تر و مشکل تر از پیشگیری می باشد.

سازمان ها و مراکز مردم نهادی هستند که با حمایت های مستقیم مردمی و دولتی به یاری رساندن این افراد مشغول می باشند. اما با در نظر گرفتن شرایط تعداد جمعیت روز افزون و همچنین موارد عدیده بسیاری که در بوجود آمدن این مورد وجود دارد. باید اذعان داشت که این تلاش های صورت گرفته بسیار کمرنگ می باشد.

اما یکی از راه های مهم بر طرف نمودن این موضوع ،همانا داشتن نگاه درست و سالم مرد مسلمان و پرهیز گار است.وا زآن پس بوجود آوردن بستری برای دور شدن زنان از این منجلاب و بهتر بیان شود همان پیش گیری .

در بر خورد با این گونه موارد نمی شود گفت چرا و چگونه، بدلیل آنکه در هر صورت مواردی برای بوجود  آمدن  آن همواره وجود دارد اما شاید برای اینکه زنان بد سر پرست و یا بی سرپرست تکیه گاه سالمی داشته باشند تا در سختی های زندگی و معیشتی خود بتوانند به آن تکیه نمایند از اهم واجبات است. یکی از مهمترین این تکیه گا هها داشتن درآمد کافی از راه سالم  و با تلاش  خودشان است تا سر پناه و خوراک مناسب برایشان از راه حلال بوجود آید .

آن زمان که زنی به هر دلیلی از کانون خانواده جدا می شود متاسفانه از حمایت های لازم والدین نیز دور می شود و نگاه سنگین اطرافیان و اقوام چنان عرصه زندگی را بر وی تنگ می نماید که هر اندیشه ای برای نجاتش درست یا غلط او را به سوی خود می کشد. سئوال این است :حال اگر این فرد دارای تحصیلات عالیه  و یا سرمایه کافی و یا هنر و صنعتی هم نباشد بعنوان یک فرد معمولی چه آینده ای پیش رو خواهد داشت؟ شایان ذکر است گاه این افراد،هنر سرمایه و حتی تحصیلات عالیه نیز دارند اما باز راهنما و یا سرمایه کافی برای فعال شدن ندارند  و ازهمه مهمتر این گونه افراد بیش ازهر چیز نیاز به حمایت های روحی، روانی و روانشناسی دارند . زنی که سالها با خلق و خوی مرد معتادش زندگی کرده کتک خورده و تحقیر شده به ناگاه وارد جامعه ای می شود که مردان فاحشه، نگاه و زبان زیادی نیز در خود دارند که فاحشه پرور نیز می باشند!نرمی بیان و نگاه این افراد محبت های فراوان و چهره ی انسان نمای ایشان همه و همه می تواند به آلوده سازی  بیشتر بستر جامعه منجر شود.

اینجاست که مراکز مردمی  افراد خیر و از همه مهم تر سیاستمداران و مدیران اجتماعی باید به بوجود آوردن مراکزی مانند کارگاهها و تولید ی ها و کارخانه ها توجه و همت نمایند طوری که بشود شرایط اولیه یک زندگی سالم را برای زنان بی سرپرست و یا بد سر پرست را که می توان از آلوده شدن دور نمود را یاری رساند.در این گونه مواقع بیش از سود دهی مراکز و کار خانه ها باید به انسانی بودن این مهم توجه داشت و لا غیر...

در بعضی از کشور ها برای نمونه دستمال توالت رایگان بین مردم و خانواده ها تقسیم می شود و یا لوازم بهداشتی مورد نیاز خانواده ها و براین اندیشه هستند که پیشگیری از بوجود آمدن یک بیماری هزینه اش کمتر از در مانهای بعدی می باشد.

امید است هر چه زود تر با درایت و مدیریت مسئولین و خیرین جامعه خدمات این چنینی علی رغم هزینه هایش صورت پذیرد تا نه تنها این گونه موارد نوشته نشود بلکه بیان نیز نگردد.

با پوزش از محضر شما

جعفر صابری

 برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین