جشن تولد خیرخواهانه

جشن تولد خیرخواهانه دو شنبه 7 اردیبهشت 1394


جشن تولد خیرخواهانه
عصر 24 آذرماه سال جاری در روز تولد رعنا جشنی
از سوی نیکوکاران و هنرمندان در خانه سرای محل فردوس در غرب پایتخت برگزار شد.
رعنا همراه مادر و خواهرش نازنین در این جشن تولد میهمان‌های ویژه‌ای داشتند «معصومه عطایی» یکی‌دیگر از قربانیان اسیدپاشی بود که همراه پسرش پای به این میهمانی گذاشت.
رعنا کوچولو با چهره‌ای آرام روی صندلی نشسته و خنده‌های کودکانه‌اش روی لب سوخته‌اش نشان از خوشحالی او داشت.رعنا پس از صحبت‌ها و نقش‌پردازی هنرمندان در کنار نازنین و آرین پسر معصومه عطایی روی صندلی‌ای نشست که پیش رویش کیک تولد هفت سالگی‌اش بود.عکس‌های یادگاری گرفته شد و نوبت به خاموش کردن شمع‌ها رسید که همزمان سمیه و معصومه کنار بچه‌ها نشستند و رعنا کوچولو که دیگر از خوشحالی روی پاهای خود بند نبود با آرزوهایی که در دل داشت شمع‌ها را خاموش کرد.سمیه 31 ساله در پایان این جشن که از سوی نیکوکاران برگزار شد به شوک گفت: در این سال‌ها شرایط برای ما خیلی سخت‌تر شده است و تنها دوستانم هستند که حمایتم می‌کنند.
وی درباره جزئیات حادثه اسیدپاشی گفت: مدتی بود که به خاطر اعتیاد همسرم از او طلاق گرفته بودم، وی به‌خاطر جدایی اقدام به این اسیدپاشی کرد.سمیه ادامه داد: شوهر و برادرشوهرم هنوز به این اقدام اعتراف نکرده‌اند و باید برای پیگیری پرونده‌ام مراسم قسامه برگزار شود تا شوهر سابق و برادرش متهم پرونده شناخته شوند.
مادر جوان گفت: هیچ‌ کس ما را حمایت نمی‌کند و حتی برای مراسم قسامه از سوی خانواده همسرم تهدید می‌شوم.سمیه در پایان گفت: خوشحالم که خنده‌های دخترم را در این جشن حس می‌کنم و تنها امیدم در زندگی دو دختر کوچکم هستند.معصومه عطایی نیز که در سناریویی مشابه به خاطر جدایی از همسرش از سوی پدرشوهرش هدف اسیدپاشی قرار گرفته به شوک گفت: از ما قربانیان اسیدپاشی کسی حمایت نمی‌کند، من برای اینکه بتوانم بچه‌ام را کنار خودم بزرگ کنم به ناچار برای گرفتن حضانت مجبور به رضایت دادن شدم.
وی ادامه داد‌: نمی‌دانم این مسأله چه ربطی به هم داشتند که آن را در برابر هم قرار دادند و مرا وادار به این کار کردند.
وی افزود: برای درمان چشمانم به امریکا رفتم اما بی‌نتیجه بود و حالا با چشمان بسته کنار آرین زندگی می‌کنم و امیدوارم بتوانم برایش مادر خوبی باشم.
رعنا کوچولو که سرگرم بریدن کیک و بازی بود نیز گفت: مادرم را خیلی دوست دارم و می‌خواهم وقتی بزرگ شدم دکتر شوم.بنابر این گزارش، در این مراسم قرار شد حساب بانکی‌ای برای حمایت مالی مردم از رعنا کوچولو افتتاح شود به‌گونه‌ای که تا سن 18 سالگی کسی قادر به برداشت پول‌های حمایتی نباشد و رعنا بتواند برای ادامه زندگی و درمان‌هایش از این پول‌ها استفاده کند.

 

شا یان ذکر است این حرکت انسانی توصت همکار محترم سر کار خانم کربلائی دبیر کانون خیرین سرای محله فردوس که سال هاست در امور خیر و اجتماعی خد مات شایسته ای را به همراه دیگر خیرین داشته  و همایت های مدیر محترم این سرا آقای محمد مقدم  و بخصوص شورا یاری محله برگزار شد.

گروه رفته گران طبیعت تهران با مسئولیت آقای کاظم نجاریون ،و تنی چند از خیرین و با نوان نیکو کار بخصوص آقای زارع نژاد و سر کار خانم طاهره قرورچیان  که همواره در امور خیر همکاری نموده. همچنین گروه جوانان دانشجو که جای تشکر فراوان دارد .

کمک اصلی همسرم هست و کمک های مالی از طرف ایشان هستند .لازم است از همکاری مسئولین محترم بخصوص شهرداری منطقه پنج شخص شهر دار و معاونینشان در بخش ها یمخطلف و شهر دار خوب ناهیه آقای بالش زر و مدر محترم سرای محله آقای محمد مقدم  کمال تشکر را به عمل باورم و همچنین همکاری خوب شورایاری محله فردوس بویژه آقای مصطفی اصلانی  نیز همواره بوده است.


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین