شکار چی نه شکار کُش!

شکار چی نه شکار کُش! دو شنبه 7 اردیبهشت 1394شکار چی نه شکار کُش!

در آغازین روز سال 2015 بر سر سفره محبت آمیز یکی از هموطنان ارامنه خودمان به نمایندگی شما عزیزان  حاضر شدیم.

خانواده صمیمی موسی خانیان در شب سال نو  میزبان ما و شما بودند.

سرژیک موسی خانیان  متولد1363 محله نارمک تهران است و شغل اصلیش جوشکاری می باشد اما آنچه سرژیک را شاخص می نماید نگاه لطیفش به طبیعت و بخصوص شکار است .

خودش می گوید پدرش و عموهایش بیش از چهل سال قبل هم شکار می رفتند و طبیعت دوست بوده اند و همین مسئله او را نیز عاشق طبیعت کرده و از کودکی با طبیعت آشنا نموده.

سرژیک می گو ید: عاشق طبیعت هستم و شکار ،یک بهانه است برای رفتن به طبیعت .در طبیعت بودن را بخصوص کنار دوستان بسیار دوست دارم .

شکار روش و منش خودش را دارد و با دوستان بودن ،آتشی روشن کردن و چای خوردن در طبیعت لذت بخش است.

 شکار چی بودن یک رسم و رسوم و آداب خودش را دارد سفره شکار چی همیشه پهن است و به قسمت خیلی اعتقاد دارد گاهی وقتها دو یا سه روز در طبیعت می گردیم و هیچ شکاری نمی کنیم این برای ما معنایش این است که قسمت نبوده...

نباید به طبیعت آسیب برسانیم زشت ترین صحنه برای من در طبیعت دیدن زباله ها یی است که مردم می ریزند و درد ناک ترین لحظه وقتی است که شکارکُشی، شکاری که مادر است را می کشد.می گم شکار کُش چرا که خیلی ها شکارچی نیستند بلکه شکار کُش هستند .فصل شکار گرچه حتی یکی دو ماهی زود تر شروع می شود اما شکارچی باید بداند که کی وقت طبیعی برای شکار است و تفنگ بر هر موجودی نکشد. من خودم شکار خرگوش و پرنده و حیوانات کوچک را هیچ وقت دوست نداشتم . ما معتقدیم که اگه ده نفر هم باشیم و به یه گله برسیم باید یکی یا دو تا شکار بزنیم و گله کُشی راه نیندازیم. من عاشق طبیعت ایران هستم بخصوص شمال .جای جای ایران عزیزمان را دوست دارم اما اصفهان و شمال خیلی دیدنی و زیباست. یکی از جا های دیدنی شمال هم همین منطقه آلشت و سنگ  ده است در منطقه سواد کوه وای چقدر زیباست.

همسرم هم با من به طبیعت می آید ما در سال 2009 ازدواج کردیم و او هم عاشق طبیعت است.

ما برای شب عید و سال نو  به منزل بزرگ تر های فامیل می رویم و خوش می گذرانیم با هم بودن و در کنار هم بودن لذت بخش است، و حتماً به طبیعت هم سر می زنیم همین درخت کریسمس نشانی از عشق ما به طبیعت است.

یه عکس خوب برای شما و خوانندگانتان هم تقدیم می کنم که عیدی ما به شماست. این عکس در منطقه نکاه ناحیه هرمرز که آب معدنی هم دارد گرفته شده این آب معدنی برای سنگ کلیه خیلی خوبه.

راستش اگه قرار باشه باز از شکار و شکار چی بگم، میگم این ورزش بشدت احساساتی و عاطفی است و باید با طبیعت زندگی کرد بخصوص طبیعت ایران که علی رغم اینکه شکارش بخاطر کم لطفی بعضی ازشکارچی نماها کم شده، اما تنوع عالی دارد. همین منطقه شمال که عرض کردم پلنگ ،گاو کوهی ،گراز و گرگ و خلاصه همه جور حیوان هست و من بیشتر از طبیعت عکس می گیرم تا شکار، چراکه شکار زیبائی های طبیعت ،از شکار موجوداتش قشنگ تر است. نمی توانم بگویم کدام فصل طبیعت قشنگ تره چراکه زمستون و برفها یه زیبایی داره و جنگل و درختای سبز زیبایی دیگری . ما باید بدونیم طبیعت مال همه ی ماست. ما و فرزندان ما، زمان زیادی طول میکشه تا یه درخت بزرگ و زیبا بشه پس تلاش کنیم تا همیشه طبیعتمان را زیبا و دوست داشتنی نگه داریم حیونات طبیعت هر کدامشان متعلق به همه ی مردم هستند و به روند زیست محیطی ما انسانها کمک می کنند باید به وجودشان در کنار خود مان احترام بگذاریم و دوستشان داشته باشیم. این همه ی حرف من اول  به شکارچی ها و بعد به طبیعت گرد ها است.

 آرزو دارم سال 2015 سالی بسیار خوب و خوش برای همه ی مردم دنیا بخصوص مردم خوب کشورم ایران و همچنین خانواده ام باشد.

 از شما هم متشکرم که به یاد ما بودید.ما نیز سال 2015 را سالی سرشار از پیروزی و سلامتی برای شما آرزو داریم.


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین