افزایش آمار اعتیاد خانم ها در کشور به دلیل لاغر شدن

افزایش آمار اعتیاد خانم ها در کشور به دلیل لاغر شدن دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

افزایش آمار اعتیاد خانم‌ها در کشور به دلیل لاغر شدن

افزایش آمار اعتیاد خانم‌ها در کشور به دلیل لاغر شدن
سعید ستادیان گفت: آمار اعتیاد خانم‌ها در کشور افزایش یافته و روند آن به دلیل لاغر شدن بیشتر شده است.

  دیده می‌شود آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور افزایش یافته و جوانان زیادی را در دام خود گرفتار کرده است. طبق گزارشاتی از گفته کارشناسان، افزایش اعتیاد میان خانم‌ها بیش از گذشته شدت یافته است.

  سعید ستادیان رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علل‌های زیادی از جمله بحران‌های شخصیتی، مشکلات اقتصادی، مشکلات ژنتیکی، مسائل عشقی برای گرایش افراد به سمت مواد مخدر وجود دارد و همچنین کسانیکه در خانواده مشکلات افسردگی، اعتیاد و طلاق دارند، عازم این راه می‌شوند و افرادی هم که این مشکلات را ندارند به خاطر کنجکاوی و لذت به سمت اعتیاد می‌روند.

  وی در خصوص رنج سنی معتادین افزود: اعتیاد رنج سنی مشخصی ندارد ولی بنا بر تجربه و آمار می‌توان فهمید که بیشتر معتادان در رنج سنی 25 تا 35 سال قرار دارند.

  وی در ادامه گفت:‌ متاسفانه اعتیاد در کشور افزایش یافته، به طور فرض اگر قبلا آمار اعتیاد 5درصد بوده، هم اکنون 25درصد است.

  سعید ستادیان با اشاره به اینکه، مصرف شیشه در میان خانم‌ها شیوع یافته و افسردگی، شکست عشقی از همه مهم‌تر چاقی بهانه‌ای شده تا به سمت این مواد روی آورند،‌ بیان داشت: زمانی که خانم‌‌ها تحت تاثیر چاقی هستند طبق پیشنهاد اطرافیان(دوستان ناباب) برای لاغری، ماده مخدر شیشه را مصرف می‌کنند

  به گفته وی، در برخی از خانم‌ها 3 روز اول مصرف شیشه وزنشان کاهش پیدا می‌کند و به صورت ناآگاهانه به دلیل وابستگی ایجاد شده، دچار اختلال شخصیت، توهم، بی خوابی و... می‌شوند و باید برای درمان تحت نظر پزشکان قرار بگیرند.

  این کارشناس ضمن تاکید بر این موضوع که بیشتر خانم‌های قربانی در آرایشگاه‌های زنانه فریب "دوستان ناباب" را می‌خورند، اظهار داشت:‌ مواد مخدر امروز دارای ناخالصی‌های بیشتری است، زیرا که قیمت خالص آن روز به روز درحال افزایش است. این ناخالصی‌ها را طوری اضافه می‌کنند که رنگ، مزه، طعم و بوی مواد مخدر تغییر پیدا نکند چراکه در غیر این صورت قاچاقچیان به خوبی فروش نمی‌کنند.

  رئیس کارگروه کاهش تقاضای مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این ناخالصی‌ها عوارض‌های مواد مخدر را چند برابر می‌کند، زیرا مواد تشکیل دهنده آن سرشار از چربی، سرب، پلاستیک سوخته و...است و عوارض جسمی بسیار بالایی از جمله بیماری‌های کبدی، قلبی، فراموشی، بی خوابی شدید و... به همراه دارد.

  وی خاطر نشان کرد: برای درمان این افراد حدود 5300مراکز درمانی تاسیس شده و 95درصد این مراکز خصوصی و مجاز هستند و دکتر، پرستار، مددکار، مدد یاران زیادی در آن مشغول به کار هستند.

  ستادیان در پایان تاکید کرد: متاسفانه طبق آمار تنها 20درصد افراد تحت درمان در 5300 مرکز درمانی، موفق به ترک اعتیاد شده و مابقی معتادان در این گرفتاری شوم باقی می‌مانند.
   
  منبع:باشگاه خبرنگاران 


  برچسب ها:

  بحث و نظرات

  ارسال نظر

  لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
  نام و نام خانوادگی
  ایمیل

  آخرین