وایبر

وایبر دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

  شبکه های اجتماعی

                             وایبر 

حرف بزنی میگن این رو نگو !خوب من نگم ،اون نگه ،ما نگیم ،پس کی بگه؟ اینکه میز گرد و لوزی و یا بیضی تشکیل بدهیم و در سمینارها و نشست های علمی و تخصصی از روش های کنترل شبکه های اجتماعی حرف بزنیم نتیجه نمی گیریم کنترلی در کار نخواهد بود این یک واقعیت است و لا غیر!

بی شک آنچه امروز بعنوان تلفن همرا ه در اختیار عموم مردم قرار دارد یک فناوری قدیمی و کهنه ی از کار افتاده و دور ریختنی سازمانهای جاسوسی و نظامی جهان بویژه غرب بود که بعد از بیش از سی سال بهره بر داری برای ایجاد درآمد کلان به شرکتهای خصوصی واگذار شده و جالب اینکه اگر هم تا کنون امکانات سنتی  مانند تلفن های با سیم هنوز کارایی دارد بجهت کسب درآمد بیشتر همین شرکتها خواهد بود ولا غیر!

اگر کمی هم عاقل باشیم باید بپذیریم که هم اکنون نیز امکانات بسیار پیشرفته و فناوری اطلاع رسانی فوق العاده ای  در اختیار همین سازمانهای جاسوسی و نظامی بویژه غرب هست که با این سرعت بالای علمی تا چند سال دیگر دِمُده می شود و وقتی جایش را به فناوری های تازه تر داد آن ها نیز به دست عموم مردم می رسد،انشاءالله!

پس تنها یک راه درست و منطقی می ماند که آموزش  نام  دارد .فرض کنیم انواع اتومبیل های لوکس سواری وارد کشوری بشود که مردمش از رانندگی سر رشته ندارند اما توانایی خرید این گونه وسایل را دارند و دولت مردان سعی در کنترل سرعت و مصرف از این اتومبیل ها را داشته باشند،و با تشکیل کلاس های آموزش رانندگی و شناخت بهترآن بشدت مخالفت نمایند نتیجه چه میشود ؟همینی که امروز هست و لا غیر!

کافیست به دوستان، خانمها و آقایان بخصوص خانمها عرض شو د،این وایبر یک سند رسمی است که به هیچ عنوان تصویر و نوشته شما از حافظه تاریخیش پاک نمی شود کمی مراقب احوالات خود پس از این باشید!آقای محترم این وسیله اطلاع رسانیست که هزار بار ماندگاریش از کاغذ و نوشتار بیشتر است کمی مراقب بیانات خود باشید!عزیزی که از هر تصویر و نوشته ای برای جلب رضایت دوستان استفاده می کنی، در جریان هستی که چه به روز خود می آوری؟ آیا نمی دانید که ارزش و شخصیت و جایگاه اجتماعی شما به سادگی پس از این می تواند مورد ارزشیابی و کنترل قرار گیرد ؟آیا باور ندارید که همین نوشته های ساده در آینده چه میزان از بزهکاری های اجتماعی را به همرا ه خواهد داشت که بیش از هر کس گریبانگیر خود شما خواهد بود ؟ آیا به یاد ندارید معضل بلوتوث را که با چه فرجام هایی در بین مردم فر هنگ سازی شد! شایسته است قبل از بهره برداری از این امکان شایسته بشری کمی به عواقب آن بیندیشیم و به درستی از آن بهره مند شویم که نزد نسل بشر بسیار ارزشمند است.

و خود را آماده کنیم برای پذیرایی از تکنولوژی که به مراتب قوی تر و بهتر از این رسانه های فعلی خواهد بود و چیزی به عنوان حریم خصوصی و خانواده و اعتقاد و ایمان و مذهب را در بر نمی گیرد و هر چه سازند گانش بخواهند و تعیین کنند همان می شود که باید بشود! داشتن شعور بالا از اهم واجبات استفاده از این گونه رسانه ها می باشد ،اینکه چه پیامی از چه شخصی به چه منظوری به چه دلیلی در چه زمانی و همه و همه  از اهمیت بالایی بر خوردار است که بی شک شعور زیادی هم می طلبد و این جز آموزش بخصوص برای نسل کودک و نوجوان ما نیست حال سعی نکنیم که این وسیله را از دست آنها دور نگه داریم مشکل، من و شما نیستیم اساساٌ هدف ،من و شما نیستیم ! دوست گرامی داستان نسل بعدی مااست که ساکت و خاموش ساعت ها در مقابلا پلی استیشن در حال بازی است و به ازای هر جنایتی که می کند جایزه می گیرد . هدف از تولید بازی  های جدید برای گوشی های همراه، من یا تو نیستیم جذاب کردن  این وسیله برای کودکان و نوجوانان  ما است دیگر داشتن تلسکوپ و یا میکروسکوپ برای کودکان جالب نیست واجب داشتن یک تبلت است که بسیار هم ارزان و قابل دسترس می باشد .

نور چشمانم حالا برو  با دستان خالی جلو تابش  نور خورشید را بگیر و بگو چطور آن را کنترل کنیم.داستان ویدئو و مجازات های داشتن و یا حمل آن در دهه ی 60 یادمان نرفته ،امروز دیگر ویدئو تبدیل به وی سی دی و بعد دی وی دی شده و حتی مراکز فروش آن را در کل کشور داریم.جالب اینکه خودش یک وسیله تبلیغی و رسانه ای شده .

به امید روزی که به نقش آموزش توجه شود و این امریست که فرد فرد مردم باید فرا گیرند.

ارادتمند

 جعفر صابری

 


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین