تابستان 94

تابستان 94 چهار شنبه 27 خرداد 1394

کانون آشتی

 

تابستان 94

 

همزمان با شروع فصل تعطیلات مراکز آموزشی  موسسه فرهنگی هنری آشتی به شماره مجوز 8337 به استناد اساسنامه خود در خصوص اجراء برنامه های فرهنگی هنری و تشکیل گروه های فرهنگی پس از تعامل با مراکزی چون سازمان محیط زیست (شهر تهران )،خانه کار و کارگر ، و سازمانهای مردم نهاد دارای مجوز ، فر هنگسرا ها و خانه های سلامت ،کتابخانه ها و مراکز علمی ، موسسات و مراکز آموزشی و مدارس، اعم از دولتی و یا غیر انتفاعی  و همچنین شرکت ها و موسسات مختلف اقدام به تشکیل گروه های فرهنگی می نماید و از کلیه علاقه مندان و مجموعه های یاد شده نیز دعوت به همکاری می نماید .

اهداف این بر نامه ها عبارت خواهد بود از :

بر قرار نمودن ارتباط موثر و بیشتر اعضا این مراکز با مجموعه های فرهنگی و هنری

کاستن ناهنجاری های خانوادگی و اجتماعی

آموزش بیشتر مهارت های زندگی

استعداد یابی و اشتغال زائی و کسب درآمد برای افراد و اعضا

بر نامه های اولیه:

هدف اصلی  اجراء بر نامه بر قراری ارتباط موثر و بیشتر اعضا مراکز گونا گون با مجموعه های شان می باشد برای نمونه اعضا کتابخانه ها تمایل بیشتری به حضور در کتابخانه داشته باشند و فرهنگ کتاب خوانی بالا تر برود  و یا اعضاء کانون های فرهنگی و فرهنگسرا ها بیشتر وقت برای یاد گیری و آموزش در مراکز یاد شده صرف نمایند و آموزشها تخصصی تر و هدفمند تر و از همه مهمتر زمانش برای آموزش کوتاهتر باشد.و البته با کمترین هزینه های ممکن .

شایان ذکر است برنامه ها بطوری تقسیم بندی شده که در طول سال ادامه داشته باشد و نه تنها به روند تحصیل و اشتغال افراد لطمه نزند بلکه راه مناسبی هم برای رشد ایشان باشد.

روش اجراء:

حضور کار شناس مؤسسه و بیان موضوعات برای اعضاء و والدینشان در جلسات مجزا

مشخص نمودن تعداد علاقمندان و استعداد یابی افراد

تشکیل گروههای کاری

ارائه آموزشهای مهارتی و کاربردی در حین اجراء برنامه

 بررسی و تعیین سطح کار های تولید شده و نتیجه گیری اولیه

 ارائه فعالیت های گرو هها جهت ارزیابی دیگر اعضا و خانواده های ایشان

درگیر نمودن گرو هها جهت  شر کت در مسابقات فینال و منطقه ای بین دیگر گروه ها

ارزیابی فعالیت های ایشان توسط خودشان – خانواده هایشان و همچنین داوران و کارشناسان،

نوع فعالیت ها و شکل آنها:

 فعالیت ها ،فرهنگی و هنری می باشد و از کتاب خوانی ، سرود و موسیقی ،تئاتر و نمایش، فیلمسازی ، عکاسی ،نقاشی ،طراحی ، خط ، روزنامه نگاری و از این دسته خواهد بود...

کاستن ناهنجاری های خانوادگی و اجتماعی

در این خصوص مشاوران مؤسسه در مراکز حاضر شده و با توجه به علائم برنامه های مدیران مراکز در خصوص مطالب و موضوعات مورد نظر ایشان به گفتگو با اعضا و یا خانواده هایشان  در قالب جلسات گفتگو می نشینند.

در همین خصوص آموزش حفظ محیط زیست  از اهداف مهم مؤسسه می باشد.

 آموزش بیشتر مهارت های زندگی

در این قسمت نیز کارشناسان مؤسسه ضمن ارائه راه کار های موثر تربیتی سعی در بالا بردن مهارت های زندگی می نمایند که از بهداشت فردی و سلامت اجتماعی گرفته تا مسائل دیگر را در بر خواهد گرفت ، و در تمام موارد با انجام تست های گونا گون و بویژه پرسش و پاسخ های  گروهی اعضا را در گیر موضوع می نمایند.

 استعداد یابی و اشتغال زائی و کسب درآمد برای افراد و اعضاء

یکی از مهمترین اهداف موسسه استعداد یابی و کشف استعداد های ویژه می باشد، که با برگزاری تست هوش و همچنین تست های مربوط به آسیب شناسی خانواده همراه خواهد بود وایجاد شرایطی برای اعضاء مراکز که دارای تحصیلات و شرایط ورود به بازار کار می باشند و معرفی مشاغل به ایشان  و روش جذب و همچنین کار آفرینی  و حتی راه هایی برای ثبت شرکت و تعاونی های چند منظوره

امید است با در نظر گرفتن برنامه های تعریف شده بتوانیم اوقات خوش و سرشار از سرزندگی و موفقیت را برای افراد جامعه بوجود بیاوریم و محیط زندگی خود و دیگران را محیطی امن و آرام تر بنمائیم.

بی شک راهنمایی و همکاری هریک از شما همراهان می تواند در اجراء این برنامه مفید باشد.

روابط عمومی مؤسسه فر هنگی هنری آشتی

 

 

 

در همین خصوص آقای جعفر صابری مدیر عامل مؤسسه آشتی در یک جلسه گفتگو با ماشرکت نمودند و توضیحاتی  در این خصوص داشتند که به شرح زیر است.

جعفر صابری: در جایی خواندم که، دنیا به این دلیل خطرناک نیست که بعضی آدمها به دیگران آسیب می رسانند ، بلکه به این دلیل خطرناک است که کسانی که شاهد این آسیبها هستند هیچ کاری نمی کنند.

خوشحالم که فرصتی شد تا مؤسسه آشتی مجری برنامه هایی این گونه باشد .  ما سعی خواهیم کرد تا با حضور در کنار همکاران خوب و صاحب ذوقمان در بخش فرهنگی کشور،شرایطی را برای رشد بهتر جامعه بوجود بیاوریم. بی شک امور فرهنگی بخصوص بخش فرهنگ سازی و مهارت های زندگی در رشد هر جامعه بسیار مهم می باشد .

از اینجا شروع کنیم که اگر گفته می شود ما فرهنگ کتاب خوانی نداریم کم لطفی است، ما بیشترین آمار کاربران کامپیوتری و استفاده کنندگان تلفن های هوشمند را داریم و این خودش یک نمونه از فرهنگ مطالعه است و کم کاری از بخش مدیریت فرهنگی است که این بستر مساعد را نادیده گرفته و کمتر در این حوزه وارد میشود .امید ما این است که بتوانیم با بکار گیری استعداد و علاقه نسل جوانمان در این خصوص خدماتی را ارائه دهیم  و با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا از این کارزار بهره مند شویم.

تلاش دیگر من و دوستانم ایجاد اشتغال و خود باوری خواهد بود استعداد یابی و بکارگیری توان و علاقه افراد بسیار مهم است و کشور را رو به جلو خواهد برد . ما امید وار هستیم در یک پروسه زمانی کوتاه به شرط اینکه جوانان و خانواده های محترم در کنار ما قراربگیرند گامهای ارزشمندی برای استعداد یابی و فعالیت های آینده شان برداریم.

مؤسسه ما دورنمای ورود به بازارهای جهانی را برای اعضا ء خود می بیند ما در بهترین شرایط فعلی هستیم و امروز می توانیم با بهره گیری از سواد بالا وعلاقه نسل جوان و همین طور تجربه بزرگتر هایمان به خروج از بازار تک محصولی نفتی بیندیشیم و با رویکرد علمی در بخشهای گوناگون از کشاورزی تا صنعت ،گارگروههایی را برای تولید و گسترش صنعت و گار گاه های کوچک بوجود بیاوریم.

 شاید این نکته امروز غریب به نظر بیاید که ما در کشور هزاران مشکل داریم از جمله بیکاری و ...اما واقعیت چیزی دیگر است که امید داریم با توجه به همت بالای ملت و مردم خیلی زود این بحران را پشت سر بگذاریم و به خود باوری ملی برسیم ما نشان دادیم که می توانیم و باید بتوانیم ما بحرانهای بزرگی را از سر گذرانده ایم امروز نسل جوان ما می تواند باور کند که اگر خوب با واقعیت ها کنار بیاید  در دهه آینده جزو کشور های پیشرفته خواهیم بود و این یعنی موفقیت برای نسل جوان امروز و آینده خوب برای فرزندان ما و نسل فردا، همه ی این بر نامه ریزی ها و تلاش ها زمانی امکان پذیر خواهد بود که مسئولین فرهنگی و دولتمردان در کنار هم برای آبادانی کشور و پیشرفت نسل جوانمان  بیش از گذشته دل بسوزانند. و خانواده ها و خود جوانان هم از پوسته ناباوری ها بیرون آیند و کمی همت کنند تا به سر مقصد مطلوب برسیم ان شاءالله...

یکی از مهمترین و بزرگ ترین مشکل ما این است که هنوز کار گروهی را خوب یاد نگرفته ایم وبیشتر به موازی سازی و کار انفرادی فکر می کنیم . حاضر نیستیم بپذیریم شخصی و یا گروهی بهتر از ما کار می کند و این همه  نه تنها از آموزشهای دینی ما نیز بدور است ،بلکه از علوم اجتماعی نیز عقب تر است.

ما در برنامه های خود بیش ازهر چیز به کار گروهی و فر هنگ گار گروهی و اتاقهای فکر توجه خواهیم داشت .

به امید موفقیت برای فرد فرد مردم عزیز کشورمان.

 


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین