سلامی چو بوی خوش آشنایی

سلامی چو بوی خوش آشنایی پنج شنبه 8 مرداد 1394

بنام خدای بخشنده مهربان

سلامی چو بوی خوش آشنایی

 مصطفی  نجفی و همسرش طاهره عناصری دزفولی

- من متولد سال 1323 هستم، پنج ساله بودم که بدلیل بیماری سرخک چشمانم آسیب دید اما با تمام مشکلات ،من کمی می دیدم و رنگ ها را می شناختم  تا اینکه در نه  سالگی بدلیل تشخیص غلط یک طبیب بطور کامل بینائیم را از دست دادم و این فصل تازه ای در زندگی من بود...اما وقتی در بیست و یک سالگی متوجه شدم می توانم درس بخوانم روزهای سیاهی وغم  برایم به پایان رسید و درسال 1344 درس را شروع کردم. شش سال بعد دیپلمم را گرفتم و وارد دانشگاه اصفهان شدم ودررشته ادبیات فارسی مشغول به تحصیل شدم ؛در سال 1347  با طاهره ازدواج کردم و شکر خدا صاحب دو فرزند دختر هستیم که هر دو دارای تحصیلات عالیه هستند دختر بزرگم ازدواج کرده و صاحب دو دختر است که یکی در حال تحصیل در دانشگاه است و دیگری هم دبیرستانی است. قبل از انقلاب کارم را در مخابرات شروع کردم و از همان سالهای 47 بود که با انجمن های ادبی و فرهنگی همکاری نمودم  من و همسرم به مراسم شعر خوانی و مشاعره مرحوم مهدی سهیلی می رفتیم و هنوز هم این حضور ما ادامه دارد .هر هفته در خد مت دوستان خوبمان در انجمن فرهنگی ادبی میثاق سرکار خانم مصطفی پور، آقای قربانی ،عبدلکریمی و شما دوست عزیزم آقای صابری هستیم.

- طاهره عناصری دزفولی هستم و از کودکی بدلیل زمین خوردن نابینا شدم و خیلی خوشحالم که با آقای نجفی ازدواج کردم گرچه اوایل خیلی اختلاف نظر داشتیم و مدام سر انتخاب رنگ ها با هم دعوا می کردیم( به شوخی ) اما شکر...من به دوستان عزیزمان پیشنهاد می کنم قدرزندگی های خوب خود را بدانند . ما سالها زندگی مشترک کردیم و صاحب دو فرزند هستیم باید از مادرو پدرم  بسیار تشکر کنم خیلی به ما در زندگی مشترک کمک کردند با این که من بعد از گرفتن دیپلم کارمند شدم و مشغول کار هم بودم یعنی در مخابرات کار می کردم . آشپزی من زیاد خوب نیست اما مصطفی دست پختش معرکه است.

- راستش من از مردم ،بخصوص خوانندگان محترم هفته نامه همسرمی خواهم به نابینا یان بعنوان یک معلول نگاه نکنند .ما توانایی های بسیاری داریم که این توانائی ها می تواند مورد توجه قرار گیرد.

 نه تنها ما نابینایان بلکه بیشترافرادی که مشکل فیزیکی و یا  نا رسایی در وجودشان هست  به لطف خدا توانایی های دیگرشان تقویت شده و باید مورد توجه قرار گیرند.

من این شعر زیبا را ازحافظ  بعنوان حسن ختام تقدیم شما می کنم که می فر ماید: سلامی چو بوی خوش آشنایی...

از اینکه این خانواده محترم وقتشان را دراختیار ما قرار دادند بی نهایت متشکرهستیم و برایشان آرزوی موفقیّت و پیروزی داریم و تفسیراین شعر زیبا را ما تقدیم شما خوبان می نمائیم.

 


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین