بابام کیه؟

بابام کیه؟ چهار شنبه 11 شهریور 1394

بابام کیه؟

داستان ساده است .  زندگی مشترکی بعد از مدتی بدلیل عدم توافق طرفین  به پایان می رسد و مرد به مسیر خود می رود و زن نیز همچنین ،اما یک موضوع نا تمام می ماند این میان فرزند یا فرزندانی هست که  نا خواسته به این جهان دعوت شده اند و حال ، یا با مادر و یا با پدر همراه می شوند ،و زندگی جدیدی را بدون یکی از این دو شروع می کنند. البته پیش می آید که یک پدر جدید و یا یک مادر جدید هم در زندگی او باشند ولی پدر واقعی او نیستند. اگر شانس بیاورد و پسر باشد که می تواند تا آخر عمر بدون دیدن پدر یا مادر به زندگی خود ادامه دهد و تنها درد نشناختن و ندیدن او را تحمل کند اما وای اگر دختر باشد! چرا که برای مهمترین برنامه های زندگیش مثل ازدواج و یا حتی گرفتن گذرنامه باید بگردد و پدرش را یا جده پدری را بیابد و بعنوان ولی، کسب اجازه نماید . حال اگر این پدر باشد و یا بتواند و یا بخواهد این مهم  انجام می یابد در غیر این صورت قانون به میان می آید و داستانی طولانی پیش خواهد آمد.

حال این پدر که روزگاری با خوشی و خوشحالی نقش بسزایی در تولد این فرزند داشته کجا است ؟و چه می کند ؟و در چه اندیشه ای است و یا اساساً تمایلی برای  دیدن فرزند دارد یا نه ؟ مشکل او نیست مشکل فرزند او است اینکه این زن  در نقش مادر گاه چه زجرهایی را متحمل شده تا فرزندش را به سن بلوغ برساند  و از چه لذاتی چشم پوشیده مشکلی است که به خودش مربوط است وبه هیچ کس بخصوص  این مرد یا پدر مربوط نمی باشد!

با بای من کیه ؟ فریاد بی صدای خیلی ها است که هرگز به گوش کسی نمی رسد و از معدود فریادهایی است که علی رغم نداشتن هیچ صدایی، به گوش فلک هم می رسد.

اینجاست که این  آیه معنا می یابد (به کدامین گناه ... بأىّ ذنب قتلت  ...) بله به کدامین گناه فرزندی را که در تولدش شما نیز نقش داشته اید این گونه رها می سازید واین نه تنها از اسلام بلکه از انسانیت بدور است .البته این داستان در تمام دنیا وجود دارد!

با امید اینکه کمی به خود بیائیم...

یا حق

جعفر صابری


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین