تاجیکستان از نگاه یک کار آفرین

 تاجیکستان از نگاه یک کار آفرین چهار شنبه 13 آبان 1394

 تاجیکستان از نگاه یک کار آفرین

آقای علی اکبر عباسیان کارآفرین و تاجر موفق ایرانی ست که از سال 1992 در کشور تاجیکستان مشغول به کار آفرینی و تجارت است  شاید بتوان گفت او اولین ایرانیان مهاجر به تاجیکستان  بعد از استقلال است.این فرصتی است تا با او و موقعیت های شغلی در کشور تاجیکستان که از نظر زبان و فرهنگ بشدت به ایرانیان تشابه دارند بیشتر آشنا شویم.

 

 

- در حال حاضر توریست و سرمایه گذار از ایرانی را به تاجیکستان می برم   و کار های ساختمانی انجام می دهم ، خد مات توریستی مانند ثبت شرکت ، تجاری ، اخذ اقامت  ، اجاره محل کار ، اقامت  اجاره ماشین روزانه ، خرید ، فروش ملک ، بازار یابی کالا های ایرانی  و اخیراً یک بازار چه با نام بازارچه ایران در شهر وحدت که در 14 کیلومتری دوشنبه پایتخت  تاجیکستان است را  دایر نموده ام.

 با ید عرض کنم  از  سال 2014 تا 2005 تعدادی سر مایه گذار از ایران به آنجا برده ام.

 یکی از آنها در شهر وحدت که رستورانی با نام شاندیز بر پا کرده است .

 و یکی  هم کار خانه ماکارونی به نام سینا.

 در خصوص سر مایه گذاری ایرانیان در ترکیه یا تاجیک با توجه به این که من تجر به کار در ترکیه و حتی عراق را دارم  باید عرض کنم بدلیل هم زبانی با تاجیک ها ایرانیان در تاجیکستان موفق تر هستند  البته باید حسن رفتار ایشان را نیز در نظر گرفت که بی نهایت برای ایرانیان احترام قائل می باشند.

با توجه به اینکه مکان و فضای  کارخانه های فراوانی در این کشور موجود است ولی بدلیل کمبود سرمایه تعطیل می باشد  که با سرمایه اندکی می توان راه اندازی نمود و بسیار سود ده است بخصوص در بخش خوراک و تغذیه.

 اموری چون مرغداری، گاو داری، پرورش ماهی، کشاورزی بسیار بازدهی خوبی دارد از نظر آب و امکانات اصلی و اولیه عالی است.

کنسرو  و آب میوه از جمله  رب و آب میوه و سالاد بسیار خوب است .

 میوه ارزان است و مناسب است. بخصوص برای صادرات به روسیه – قرقیزستان و ازبکستان و افغانستان  خوب است.

 طبق قوانین این کشور ها قیمت  گمرکی ،مناسب و شایسته است و وسیله حمل و نقل ارزان می باشد.

 حتی  برای تحصیل، بعنوان دانشجو هم بسیار عالی است، امکانات خوب و ارزان.

 تولید ات تاجیکستان شامل طلا، پنبه ، آلمینیوم ، سنگهای قیمتی، یاقوت و لعل بدخشان، ابریشم ، صنایع دستی  و میوه است .

 در حال حاضر یک  پروژه فروشگاهی  با مساحت 300 متر مربع که در کنار مرکز تجاری ستاره است  با  چند  مغازه ی 12 متری  با قیمت بسیار مناسب برای کسب و کار  موجود است .

همچنین امکان فروش یا سرمایه گذاری در پروژه بزرگ مرکز تجاری ستاره با 15 هزار متر نیز وجود دارد که می توان مغازه های 550 متری آن را اجاره و یا مشارکت نمود. با پارکینگ اختصاصی.

ساختمان مناسبی با متراژ 4 هزار متر زمین آماده ساخت  به متراژ 34 هزار متر بنا که 30 هزار متر مسکونی و 4 هزار متر تجاری است آماده قرار داد نیز می باشد . که مشترک ساخته شود شرایط به شکل 30 درصد شریک تاجیک و 70 درصد ایرانی ،شایان ذکر است که  زمین و مجوز از طرف تاجیک و سرمایه و ساخت از طرف ایرانی است .  من خوشحال می شوم به هموطنان ایرانی برای کار و سرمایه گذاری کمک کنم. شما می توانید با من به شمار ه های زیر و یا حتی دفتر مجله همسر تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرارگیرد.

 جهت تماس

00992935001033 و 34 است

00992378861033

09125794037

09196232757


برچسب ها:

بحث و نظرات

اسماعيل شهركي | دو شنبه 28 دی 1394

ميخواستم شرايط كار و حداقل ميزان سود ماهيانه با سرمايه گذاري 50 هزار دلار را بدانم؟

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین