چگونه تبدیل به یک «بیل گیتس» شویم؟

 چگونه تبدیل به یک «بیل گیتس» شویم؟ چهار شنبه 20 آبان 1394
چگونه تبدیل به یک «بیل گیتس» شویم؟

بـیل گیتـس اگر در مقطعی از زندگـی اش ثروتـمندتـرین ساکن کره زمین نـبـوده، بـاز هم در ایران و بسیاری از کـشورهای جهان به عنوان ثروتمـندترین مـعرفی شده است.

موسس شرکت معروف مـایکروسافت هر ثانیه 250 دلار آمـریکـا درآمد دارد، یعنی 20 میلیون دلار در روز و 7.8 میلیارد دلـار در سال. این رقم بـسـیار بـیشتـر از ثروتی اسـت کـه مجله معـتبـر فـوربس برای درآمد قاچاقچیان مواد مخدر تخمین می زند. شاید به این دلیل ساده که دنیای مجازی مخدر جدید ساکنان  کره زمین است.

بیل گـیتس متولد 28 اکتبر (5 آبان به تاریخ خورشیدی ما) سال 1955 در سیاتل است.

 		چگـونه تبدیل به یک «بیل گیتس» شـویم؟

نکته اول: مسیر اشـتباه را تشخیص و آن را تغییر بده

در سال 1973 بیل گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد. با وجود اینکه رشته اولیه او برای تحصیل در این دانشگاه حقوق بود، بعـد از گذشت مدت کوتاهی رشته خود را تغییر داد و رشته علوم ریاضی و کامپیوتر را انتخاب کرد.

نکته دوم: اعتماد به نفـس داشته باش و جـسارت به خرج بده
دو سال بعد از ورود به هاروارد، بیل گیتس ترک تحصیل می کند تا مایکروسافت را به همراه پاول آلن تاسیس کند. از آنجایی که او هیچ گاه موفق نشد تحصیلات تکمیلی خود را به پایان برساند، دانشگاه هاروارد در سال 2007 دکترای افتخاری را به بیل گیتس اهدا کرد.

نکته سوم: اصول موفقیت را فقط در مدرسه نمی آموزند
گیتس طی سخنرانی در یکی از دبیرستان های آمریکا خطاب به دانش آموزان گفت که در دبیرستان خیلی چیزها را به دانش آموزان نمی آموزند. او از هفت اصل برای موفقیت نام می برد که اولین و مهم ترین شان این نکته است: «در زندگی همه چیز عادلانه نیست و بهتر است با این حقیقت کنار بیایید.»
نکته چهارم: رک باش اما بی ادب نه
گیتس زمانی که در مایکروسافت کار می کرد به سبب زبان نیش دار و پر از طعنه اش شهرت داشت و لحن کلام او در جلسه ها و ایمیل هایش معمولا همین گونه بود اما مخاطب مستقیم او افراد نبودند. یکی از اشخاصی که با گیتس کار کرده می گوید: «گیتس شاید عصبانی به نظر می رسید اما هیچ گاه ندیدم که با فردی بد صحبت کند.»نکته پنجم: از خودت یک چهره تاثیرگذار اجتماعی بساز
بیل گیتس در طول زندگی خود حدود 100 میلیارد دلار را در امور خیریه (مستقیم و غیرمستقیم) هزینه کرده است. کمک های بنیاد بیل گیتس به بهداشت جهانی، بیشتر از کمک های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این زمینه است.

نکته ششم: تک بعدی نباش
اکنون دیگر مایکروسافت بزرگترین منبع درآمد گیتس نیست. برای سال های متمادی است که او در حال فروش سهام خود از این شرکت و سرمایه گذاری در کسب و کارهای دیگر است. مایکل لارسن، مدیر کسب و کار گیتس را به عنوان اسلحه سری او در زمینه سرمایه گذاری معرفی می کنند.

منبع : روزنامه ایران


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین