استر آیزنهارت، بنیان‌گذار مام‌پرونورز (مادران کارآفرین

استر آیزنهارت، بنیان‌گذار مام‌پرونورز (مادران کارآفرین دو شنبه 25 آبان 1394

استر آیزنهارت، بنیان‌گذار مام‌پرونورز (مادران کارآفرین)

خورشید خانوم
خورشید خانوم:
نه مدیریت کردن یک کسب‌وکار کار آسانی است و نه مدیریت کردن خانواده. اما از پس انجام هر دو کار برآمدن، آن هم به نحو احسن در هر دو، مطمئنا کار بسیار دشوار است! استر آیزنهارت، مادر دو دختر بسیار زیبا است و در عین حال بنیان‌گذار مادران کارآفرین نیز می‌باشد. مام‌پرونورز (مادران کارآفرین - MomPreneurs) یک جنبش بی‌نظیر که در سال ۲۰۱۳ در برلین آغاز شد و هدفش حمایت و تشویق کارآفرینان زنی بود که فرزند هم دارند. از زمان آغاز به کار تا کنون مام پرونور توانسته است حضور قدرتمندی در اروپا داشته باشد.

نه مدیریت کردن یک کسب‌وکار کار آسانی است و نه مدیریت کردن خانواده. اما از پس انجام هر دو کار برآمدن، آن هم به نحو احسن در هر دو، مطمئنا کار بسیار دشوار است!
استر آیزنهارت، مادر دو دختر بسیار زیبا است و در عین حال بنیان‌گذار مادران کارآفرین نیز می‌باشد. مام‌پرونورز (مادران کارآفرین -  MomPreneurs) یک جنبش بی‌نظیر که در سال ۲۰۱۳ در برلین آغاز شد و هدفش حمایت و تشویق کارآفرینان زنی بود که فرزند هم دارند. از زمان آغاز به کار تا کنون مام پرونور توانسته است حضور قدرتمندی در اروپا داشته باشد.

آنچه می‌خوانید گزیده‌ای از مصاحبه با استر است:

انگیزه شما برای راه‌اندازی مام‌پرونورز چه بود؟
من به مدت ۱۱ سال عضو استارت‌آپ برلین بودم. بعد از آن تصمیم گرفتم که خودم کاری را شروع کنم. آن زمان متوجه شدم که ۹۵٪ فضای استارتاپ‌ها متعلق به مردانی است که به دنبال شروع طرح‌های بزرگ برای آینده هستند. این تعریفی شده بود برای موفقیت یک کارآفرین، کسی با سرمایه شروع، تیم بزرگ و ۶۰-۷۰ ساعت کار در هفته. اما این آن چیزی نبود که من به دنبالش بودم. حتی اگر هم می‌خواستم، انجام این کار برای من به که مادر دو کودک هستم ممکن نبود. این موضوع باعث شد که احساس کنم که در این فضا مورد پذیرش نیستم و افرادی که شبیه من فکر کنند اطرافم نیست، زنانی مانند من که بخواهند تعادل کار و زندگی خانوادگی را حفظ کنند.

چه پیشنهادی برای مادرانی دارید که هم می‌خواهند علاقه‌شان را دنبال کنند و هم زندگی خانوادگی خوبی داشته باشند؟

شما عاشق فرزندان‌تان هستید و یک علاقه جانبی هم دارید، داشتن هر دو برای زنان کاملا قابل دستیابی است. کار بسیار دشواری است، باید زمان، انرژی و کمی از پول‌تان را هم سرمایه‌‌گذاری کنید. با ریسک کم شروع می‌کنید و ایده‌تان را می‌سنجید. اگر این امتحان موفقیت‌آمیز نبود، ادامه‌اش ندهید. این مدل اگر شما یک کارآفرین پاره‌وقت باشید خیلی خوب جواب می‌دهد، یعنی یک شغل دارید اما در کنارش علاقه‌تان را هم دنبال می‌کنید. می‌توانید آخر هفته‌ها یا عصر و شب کار کنید و ببینید قابلیت بالقوه این ایده چقدر است. اگر ایده موفقیت‌آمیز بود می‌توانید زمان کمتری را صرف شغل اصلی و تمام وقت‌تان کنید و زمان بیشتری را صرف ایده‌تان. من تصمیم دارم به محبوب‌تر شدن اینگونه مدل‌های کارآفرینی در میان مادران کارآفرین کمک کنم. به این ترتیب می‌شود با یک پروژه جانبی شروع کرد و ایده را امتحان کرد. نیازی نیست که چرخ را دوباره کشف کنید تا کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید، فقط کمی از محدوده راحتی خودتان فاصله بگیرید.

شرل سندبرگ ب نازدگی هشتگ جدیدی را آغاز کرده است که مردان را تشویق می‌‌کند تا برابری زنان و مردان در خانه و محل کار را گسترش دهند. نظر شما در مورد آگاه کردن مردان در این زمینه چیست؟

مردان باید یاد بگیرند که چطور از همسران کارآفرینشان حمایت و پشتیبانی کنند. من به مادران کارآفرین می‌گویم که باید تقاضای کمک کنند و قدرش را نیز بدانند. مخصوصا زمانی که زن کسب‌وکارش را شروع می‌کند و پدر فرزندانش مسئولیت مالی را به عهده می‌گیرد. اوایل کار که پول چندانی از استارت آپ در نمیاید ممکن است ارزش کار او را چندان نفهمند. اما این نباید باعث ادامه ندادن شود.

منبع مصاحبه

برای ارسال نظر ثبت‌نام کنید یا با نام کاربری‌‌تان وارد شوید

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین