دانلود کتابهای صوتی

دانلود کتابهای صوتی چهار شنبه 27 آبان 1394

راوی: خانم پرما           زمان کل: ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه

قسمتی از صفحهٔ آخر کتاب: من فکر می‌کنم از حوالی بیست‌سالگی به بعد وجود روانی انسان تبدیل به یک ضبط‌صوت می‌شود – گیرم در بعضی از نوارها چیزهای بقول شما مبتذل ضبط می‌شود و در بعضی چیزهای والا، در بعضی کمتر و در بعضی بیشتر، مثلاً من یک غزل از حافظ ضبط کرده‌ام و تو ده تا. ولی وقتی هر دو عاریتی و وام‌گرفته از دیگری است، چه فرق می‌کند!؟اگر خوب به آدمها و حرفهایشان دقت کنیم، می‌بینیم که انگار تمام وجود آنها در چند نوار خلاصه شده است. هستی بعضی‌ها را انگار یک نوار نیم‌ساعته تشکیل می‌دهد و بعضی‌ها را چند ساعته.آیا ما تابحال از خود پرسیده‌ایم این حرفی که داریم می‌زنیم، فکری که داریم می‌کنیم، یا حتی احساسی که داریم، قبلاً هم داشته‌ایم یا نه؟ این فکر و احساس از کجا نشأت گرفته است؟ – از یک هستی نوشونده، یا از ذخیره‌ی توبره‌ی خاطرات؟ آیا چیزی از وجود تو متجلی می‌گردد که کاملاً بی‌سابقه و نو باشد!؟

تجربه‌ی چنین کیفیتی هنگامی ممکن است که چگونگی مرگ بر “خود” را بیاموزی! این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

زمان کل: ۱۰ ساعت و ۴۷ دقیقه

متن پشت جلد این کتاب:

   در “هستی” ما خشم و نفرت مانند سیلی عظیم خودش عامل حرکت و ارضای خودش است؛ حال آنکه “حسنات” شیوه‌هایی است نمایشی، دفاعی و تاکتیکی که انسان به ‎حکم ضرورت انطباق در یک رابطه‌‎ی ناهنجار و پرآزار، خود را در پناه حرمت و تقدس آنها قرار داده است. ما با شوق و رغبت خشم می‌‎ورزیم و با اکراه و بی‌‎میلی،‌ مهر. اگر به ‎روابط توجه کنیم می‌‎بینیم افراد با صفات نیک فقط بازی می‎‌کنند؛ در رابطه‌‎ی با آنها جدی نیستند؛ تا آنجا که توجیه پیدا کنند و راه‌دست‎شان باشد از عمل به ‎آنها اجتناب می‎‌ورزند و موضوع را به‎ ادا و وانمود برگزار می‌‎کنند. نشان واضح این امر چهره‌‎ی کریه، پرخشم و ناهنجار زندگی و روابط آدمیان است. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

زمان کل: ۱۴ ساعت و ۷ دقیقه

بحث های نویسنده با دوستش آمیرزا حسن در مورد باز شناسی هویت فکری و راههای رهایی از ان در کتاب رابطه به چاپ رسیده است .مباحث کتاب به نظر من به نوعی بازگویی اصول فکری نویسنده است که در کتاب تفکر زائد شرح داده شده است که البته تکرار این مباحث برای خواننده ای که قصد فروگذاردن هویت فکری را دارد بسیار کمک کننده است.نویسنده در قسمتهای از کتاب جوابهایی نیز برای انتقاداتی که از تفکراتش شده است و به شکل سئوال از زبان حسن مطرح میشود پاسخ می گوید.سئوالاتی نظیر اقتباس فکری از کرشنامورتی ناقص بودن سیستم ارائه شده در برخورد با مسائل واقعی زندگی و ..اگرچه نویسنده در کتاب بسیار زیبا سعی در شناخت هویت فکری ادمی به کار بسته است ولی در مواقعی هرچند کوتاه به نظر من خود نویسنده اسیر تعلقات خاطریست که رنگ نوشته هایش را تغییر داده است که خوب شاید این تعلقات خاطر به نظر من تعلق بیاید و به نظر دیگری خیر..نوشته پشت جلد:ما با زندگی قهریم، به‎ زندگی تبسم نمی‎کنیم، از روی ملالت و تکلف وارد زندگی می‌شویم. وقتی تو حرف می‌زدی من یاد یکی از خاطرات زمان کودکی‌ام افتادم. شاید چهار یا پنج ساله بودم. یک روز پدرم یک جفت گیوه نو برایم خرید و گفت فردا می‎خواهد مرا با خودش به ‎یکی از دهات مجاور شهر به ‎مهمانی ببرد. من بقدری حالت شعف پیدا کردم که تا صبح ـ باوجود اینکه خواب بچگی سنگین است ـ چند بار بیدار شدم و بیرون را نگاه کردم ببینم صبح شده است یا نه.

این یعنی به ‎استقبال روز و زندگی رفتن. ولی حالا، همانطور که تو در یکی از کتابهایت نوشته‌‎ای شب که می‌شود با کوله‌‎باری از ملامت، یعنی با کوله‌‎بار “شخصیت” که پر است از هزار ترس، نفرت، ‌حقارت،‌ طلب‎کاری، بدهکاری، رنج و دلهره می‌خوابیم. با نگرانی می‌‎خوابیم. نیمه‌‎شب از فرط نگرانی بیدار می‌‎شویم، نه از فرط شوق. و صبح همین که چشم‌مان را باز می‎کنیم احساسمان این است که “خدایا باز هم روز آمد و من تا غروب مجبورم این کوله‌‎بار ادبار را بر گرده‌ی ذهنم بکشم”. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

زمان کل: ۹ ساعت و ۶ دقیقه

کتاب مشتمل بر چنین بخش است که نتیجه برگردان جلسات و ویرایش شخصی نویسنده با اضافه کردن مقداری پرسش و پاسخ در انتهای هر بخش که مفاهیم هر جلسه را در مصداقهای مورد سئوال مخاطبین بررسی می کنداین کتاب به نظرم کتاب پایه مباحث خود شناسی محمد جعفر مصفا محسوب میشود .در این کتاب نویسنده پرده از شخصیت کاذبی که هر کس در درون خود می سازد برمیدارد و توضیح میدهد چگونه ادمی ازتصورات فکری خود برای خود شخصیتی می سازد واین تصورات را به عنوان اجزاء شخصیتی خود قبول کرده و همیشه در ذهن حمل می کند و برای دوام این شخصیت چگونه اعمال و رفتارش بر اساس این تصورات شکل می گیرد .بعنوان مثال تصور من از خودم اینست که ادمی هستم کمرو این تصور باعث میشود که در روابط به گونه ای عمل کنم که این صفت رادر اینده نیز بتوانم بر خود برچسب بزنم .مصفا در این کتاب اثرات اسیری در دام هویت فکری را در چند فصل کوتاه توضیح داده و خواننده را بسادگی با این مطلب اشنا می کند که گذشته و اینده توهمات هویت فکری است که ادمی را از زندگی در سیلان هستی لحظه به لحظه غافل می کند. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

s

درباره ی امپراطوری ایران در دوره قبل از ورود اسلام اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید تاریخ مکتوب ایران در این دوره، بیش از همه توسط یونانیان باستان نگاشته شده که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراطوری ایران بودند؟!

کتاب صوتی «امپراطوری ایران» کتابی است درباره ی تاریخ ایران پیش از ورود اسلام که «دان ناردو» آن را نگاشته و «مرتضی ثاقب فر» به فارسی برگرداده است. در این کتاب نظراتی قاطع نمی یابیم چرا که مولف در پی آن نبوده است که مسئله ای مبهم یا تاریک را در این دوره روشن کند و بر نقطه های تاریک آن روشنایی بیفزاید. وی تنها به این اکتفا کرده که تاریخ هخامنشیان را تشریح کند و نگاهی اجمالی به آن بیاندازد. این کتاب ما را به درک درستی از امپراطوری های دوران باستان و رقابت ها و نبرد های آنان با یکدیگر و نیز درک روشنی از تاریخ تمدن پارس در دوران باستان قبل از ورد اسلام می رساند. تاریخی که برای پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

بخش هایی از متن کتاب:

کوروش پیروزمندانه وارد شهر شد و نخستین اعلامیه رسمی خود را به این شرح صادر کرد: «منم کوروش، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه نیرومند، شاه بابل، شاه سومر و اکد، شاه چهار گوشه جهان» کوروش با سقوط بابل، امپراطوری آن از جمله تمام جنوب بین النهرین و بیشتر منطقه فلسطین را به امپراطوری خود افزود چنان که پهناوری آن از سواحل دریای اژه در غرب تا غرب هندوستان در شرق را شامل می شد. به گفته بوسانی «مدارا و تساهل دینی کوروش، رفتار بزرگوارانه و مهربانانه ای که با دشمن مغلوب خویش داشت… مهارت و قابلیت فوق العاده او به عنوان یک فرمانده جنگی، توضیح دهنده علت ستایشی است که همه جهان، حتی بابلیان و یونانیان، نسبت به کوروش بزرگ داشته اند»

مشاهده توضیحات تکمیلی و دریافت


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین