جعفر صابری/طرح اجرائ نماد های ملی مردمی

 جعفر صابری/طرح اجرائ نماد های ملی مردمی سه شنبه 24 آذر 1394

 

طرح اجرائ   نماد های ملی مردمی

 در این طرح  بران هستیم تا با ارج نهادن به فرهنگ و تمدن و همچنین ارزشهای دیگر ملت ها به نشان قدر دانی از تلاش انسانهایی که خدماتی ارزشمند برای رفاه حال بیشتر بشریت انجام داده اند در محل تولد و یا کشور یا شهری که تمایل به اجراء پروژه را داشته باشند تندیس  یا نشانی ویژه بنا سازیم که همواره نشان دهنده ی قدردانی و تقدیر جامعه  بشری از آن شخص باشد.

 

حدف

همانطور که گفته شد این تندیس و نشان به جهت قدر دانی از تلاش آن شخص بنا می شود و همچنین ترقیب کننده نسل جوان خواهد بود که در راه خدمت به دیگران پیش قدم باشند و بازدید کنندگان نیز به این بهانه با فرهنگ و تمدن و همچنین مردم و منطقه بیشتر آشنا می شوند و از طرف دیگر تمایل برای دیدن و بهتر شناختن ااین افراد باعث جلب بیشتر توریست و گردشگر منطقه می گردد که به رونق اقتصادی و همچنین معیشتی مردم آنجا نیز کمک می کند و همین عاملی است که مسئولین بیشتری در جای جای جهان به اجراء این پروژه تمایل نشان دهند چرا که هم  وجه فرهنگی شهر و کشورشان را در جهان بالا میبرد و هم منافع اقتصادی برای مردم شان را به همراه  می آورد.

از طرف دیگر برای مجریان اصلی نیز نام و نشان نیکی برای نسل ها به یاد گار خواهد داشت که همواره نه تنها مردم ان منطقه بلکه کلیه بازدید کنندگان از سراسر چهان با بانیان این بنا بیش از گذشته آشنا خواهند شد و همواره به نیات خیر ایشان توجه می کنند که البته از صفر تا صد موضوع یعنی از طرح تا اجرأ پایانی منافع مالی نیز تامین می شود ولی بیشتر برنامه از کمک های مردمی منطقه و سازمانهای خیریه و بشر دوستانه خواهد بود و اهمیت این کار ایجاد وحدت و همبستگی آحاد مردمی است .

 

نکته مهم

 این تندیسها  و نشانه ها با روشهای نوین و معماری بسیار پیشرفته  با بکار گیری بهترین طرح ها و اصول طراحی و اجرأ می شود که برای نشان دادن همت و تلاش گرو و مردم از بکار گیری منابع طبیعی و همچنین بازیافتی خواهد بود که خود نشان دیگری از حفظ محیت زیست و برنامه های محیط زیستی است و لذا حمایت های بخش عظیمی از دست اندر کاران محیط زیستی را نیز به همراه خواهد داشت و برای باز دید کنندگان نیز از این جهت مورد توجه  خواهد بود .

 البته فاکتور هایی مانند سن افراد و یا سال مرگشان و یا سال دریافت  مهمترین نشانشان و ... در ساخت  یا طراحی بنا  بی شک لحاض خواهد شد و پیشنهادات کارشناسانه و بخصوص بومی محلی  مورد توجه سازندگان خواهد بود.

در این پروژه سازندگان فرصت این را خواهند داشت تا در زمان اقامت و حضور به اهداف و نیات بشر دوستانه گروه بیش تر اطلاع رسانی محلی  و بومی بنمایند و این فرهنگ و اندیشه را بیشتر گسترش دهند .

 این پروژه شامل چه افرادی می شود

همانطور که گفته شد یعد از رصد و یررسی اولیه کارشناسان  سازنده و طرح موضوع بامسئولین و مدیران شهری مورد نظر ابتدا از افراد شاخص و مطرح در جهان و سپس به پیشنهاد  همان مسئولین شهری خواهد بود چرا که یکی دیگر از اهداف گروه سازنده معرفی افراد گمنام ولی خوشنامی است که شاید بطور کلی  آن طور که باید و شاید به جهانیان معرفی نشده اند.

توضیح  دیگر

چنانچه مسئولین و مردم آن منطقه خود برای ساخت  این تندیس و نشان اقدام نماید نیز  حمایت های معنوی و راهنمایی   های ما شامل ایشان خواهد بود  چرا که بی شک از طراحی و نهایت بازدید و مشاوره در آن سازه صاحب نظر خواهیم بود و باز قسمت اصلی نیات و اهداف ما در آن لحاز شده است.

 روشهای تبلیغی

همزمان با تبلیغات محلی خود مسولین  سازندگان و دست اندر کاران این پروژه با بکار گیری روشهای نوین تبلیغاتی بخصوص شبکه های اجتماعی به اهداف و دلایل اجرا, پروژه اشاره خواهند نمود تا هم جذب کمک های مردمی بیشتری برای تاسیس و اجراء در اختیار تیم سازنده باشد و هم خود مبلغ اندیشه های گروه باشد و برای جذب بازدید کننده نیز تیم های گردشکری تاسیس می شود که از ابتدا ی اجرأ پروژه تا زمان بازدید همواره بازدید کنندگان علاقه مند را به دیدن این بنا  ها راهنمایی نمایند .

بدیهی است که همین نو تبلیغ باعث می شود مسئولین شهری و کشوری خود نیز به جمع  علاقه مندان برای تاسیس و ساخت بنا ها افزوده شوند.

این بنا ها  الضاما در کشور و شهر زاد گاه فرد هم می تواند نباشد و حتی نمونه های زیادی از آن در مکانهای گونا گون و پر تردد حتی هتل ها و  مکانهای گردشگری جهان باشد.

هدف اصلی معرفی این افراد و همچنین سازندگان پروژه است.

البته با توجه به عقاید  و مذهب  مردم و ملیت ها می توان بجای تندیس و یا نشان بنا  های معماری را نیز لحاز نمود که منافاتی با عقاید  مذ هبی ملت ها هم نداشته باشد.

چاپ بروشور و همچنین کتاب که  به معرفی این بنا ها و تاریخچه آن اشاره کرده بسیار مفید خواهد بود و نه تنها در اختبار بازدید کنندگان آن بنا بلکه در مکانهای گوناگون و مراکز گردشگری و توریستی نیز باید لحاز گردد که به همراه هدایای و یاد بود های تبلیغی اعم از لیوان ،تیشرت ،کلاه، خودکار ،عکس و کارت پستال،جاکلیدی و...از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد حتی باید به آموزش  افراد و اشتغال زایی برای تور لیدری  بازدیداز این بنا ها نیز اندیشید و در نظر داشت  چرا که به معرفی بهتر موضوع و اهداف بسیار کمک خواهد نمود.

 

حرف پایانی

 آنچه در پایان باید بدان اشاره شود این است که هیچ بنایی جز بنای صداقت و درستی هرگز پا بر جا نخواهد ماند و تمام تلاش سازندگان این بنا ها اشاعه صداقت ،درستی و سلامت نسل بشر است و بس...

 ارادتمند

 جعفر صابری

 بامداد روز 24 آذر ماه 1394

ساعت 30/4 صبح

تهران / ایران


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین