میکرودرم ابریژن

 میکرودرم ابریژن پنج شنبه 3 دی 1394
میکرودرم ابریژن چیست؟

بر داشته شدن سلول های مرده سطح اپیدرم پوست توسط دو روش شیمیایی یا همان پیلینگ و مکانیکی یا میکرودرم ابریژن انجام می شود که هر کدام دارای تاثیر درمانی متفاوتی می باشند. با روش میکرودرم ابریژن تحریک کلاژن سازی برای تقویت قوام پوست و  تحریک فیبروبلاست ها و مستعد شدن پوست برای جذب بهتر کرم ها و پمادهای پوستی صورت می گیرد.

در روش میکرودرم ابریژن پودر اکسید آلومینیوم توسط دستگاهی  بر روی پوست صورت پخش شده و دوباره از روی آن مکیده می شود. این عمل درد و ناراحتی نداشته و عارضه خاصی ندارد، تنها ممکن است تا یک روز مختصری قرمزی روی پوست صورت دیده شود و بعد از آن رفع می شود.  برای انجام این روش آمادگی قبلی نیاز نمی باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتی نداشته و بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت نداشته و شخص می تواند به محل کار خود مراجعه کند. میکرودرم ابریژن را می توان علاوه بر صورت، برای اصلاح ضایعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نیز برای کسانی که پوستی تیره دارند و لایه برداری شیمیایی نمی توانند انجام دهند، به کار برد.

مزایای میکرودرم ابریژن چیست ؟

این روش بدون درد می باشد و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی‌حس کنندهای موضعی نیست و ظرف 15 تا 30 دقیقه انجام می شود. مهم ترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بی عارضه است. میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

معایب میکرودرم ابریژن چیست؟

بدلیل نازک شدن پوست بعد از میکرودرم ابریژن ، انجام این روش در فصول گرم سال با محدودیت هایی همراه است چرا که تا چند روز بعد از آن پوست حساس است و در اثر اشعه ماوراء بنفش خورشید ممکن است به پوست آسیب برسد. ظاهر پوست بعد از این روش تا چند روز نا مطلوب است که بدلیل پوسته ریزی در آن ناحیه می باشد. در مواردی که اختلال شدید پوستی وجود داشته باشد، این روش قادر به درمان کامل اختلال پوستی نیست و روش های تهاجمی تر از قبیل لیزر و یا میکرونیدلینگ برای درمان مطلوب تر توصیه می شود.

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

1- رفع جای جوش: فرورفتگی های ناشی از جوش ها و جای آکنه، با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم، پوست صاف و کشیده می شود.

2- جوان سازی پوست: از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد. چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد. چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.

3- لک های پیری یا کبدی: لک های پیری مربوط به نور آفتاب بوده و یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شوند. این لک ها با میکرودرم ابریشن قابل درمان می باشند.
لک صورت

4- لک های حاملگی: مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن، کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی یا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.

5- جای جوش آبله مرغان و اسکار بخیه : اسکارها نباید زیاد عمیق باشند و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.

6- کوچک کردن منافذ پوستی: منافذ باز پوست یکی از مشکلات عمده در خانم ها می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است. بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستی نیز کوچک تر می شوند.

7- تمیز کردن پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه: برای از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع می باشند نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. کاهش جوش های سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوش‌های غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

8- چروک گردن: برای درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز می توان از میکرودرم استفاده کرد.
بعد از انجام میکرودرم ابریژن، تا حدامکان زیر نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت نیاز از کرم ضدآفتاب به میزان کافی استفاده کنید

عکس میکرودرم ابریژن

عکس میکرودرم ابریژن

روش انجام میکرودرم ابریژن

در ابتدا پوست تمیز می شود و از آرایش و چربی کاملا پاک می شود. سپس به مدت لازم، بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که توسط پزشک تعیین می گردد، سایش در جهات مختلف و روی قسمت های مختلف انجام می شود. مدت انجام عمل میکرودرم حدودا 15 تا 20 دقیقه می باشد. می توان آن را هر دو هفته یا هر هفته یا هر ماه یک بار (بسته به بیمار) انجام داد.
تعداد جلسات

تعداد جلسات انجام میکرودرم در افراد مختلف متفاوت است و می تواند حدودا 8 تا 10 جلسه باشد. پس از خاتمه درمان، صورت پاک و شسته می شود. یک کرم قابض (مثل اسید دوزنگ یا کالامین) به محل سایش مالیده می شود.

مراقبت های لازم پس از میکرودرم ابریژن

– حتی المقدور زیر نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت نیاز از کرم ضدآفتاب به میزان کافی استفاده کنید.

– ماساژ صورت و کشیدن لیف ممنوع است.

– استفاده منظم از کرم مرطوب کننده توصیه می شود.

هزینه میکرودرم ابریژن چقدر است؟

بطور کلی در مراکز مختلف هزینه میکرودرم ابریژن بر اساس وسعت ناحیه و عمق لایه برداری متفاوت می باشد. بعنوان مثال اگر هدف از لایه برداری صاف کردن یک اسکار کوچک باقی مانده از عمل جراحی قبلی باشد هزینه انجام آن کمتر از جوانسازی کل صورت می باشد. و هر چه عمق لایه برداری بیشتر باشد پودر بیشتری مصرف شده و هزینه نهایی به نسبت بیشتر خواهد شد.

برای دیدن فیلم میکرودرم ابریژن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.aparat.com/v/kr0bu

عکس میکرودرم ابریژن

عکس میکرودرم ابریژن

 

آیا می توان در زمان بارداری یا شیردهی میکرودرم ابریژن انجام داد؟

بله ولی توجه به این نکته ضروری است که در زمان بارداری پوست قوام و شفافیت خود را بدلیل تغییرات هورمونی از دست می دهد و در نتیجه تاثیر درمانی میکرودرم ابریژن کاهش می یابد و احتمال عوارضی از قبیل التهاب و تحریک پوستی و حتی اسکار پوستی بیشتر می شود و ترجیحا این عمل به تعویق بیافتد.

منابع:

سایت اینترنتیhttp://www.realself.com

سایت اینترنتی PUBMED

Office- Based cosmetic procedures and tecnique
by SORIN EREMIA

[ جمعه پنجم تیر ۱۳۹۴ ] [ 17:45 ] [ دکتر مسافریان ]

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین