لاغری با طب سوزنی

 لاغری با طب سوزنی پنج شنبه 3 دی 1394

لاغری با طب سوزنی

عکس لاغری با طب سوزنی

عکس لاغری با طب سوزنی

لاغری با طب سوزنی چگونه است؟

نسبت دور کمر به  دور باسن به معنی نسبت محیط دور کمر به محیط دور  مفصل ران است. این نسبت می‌تواند نشانه‌ای از سلامتی شخص و ریسک ابتلا به مشکلات جدی سلامتی همچون دیابت و بیماری‌های قلبی-عروقی باشد. بسیاری از تحقیقات نشان داده که زنانی که نسبت دور کمر به دور باسن ۰٫۷ برای زنان و ۰٫۹ برای مردان نشان‌دهنده سلامتی بیشتر و باروری بالاتر است. تحقیقات نشان می دهد در صورتی که دور کمر زنان بیش از 80 سانتیمتر و مردان بیش از 94 سانتیمتر باشد ، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی در آنها بالا خواهد بود.

روش محاسبه ‌نمایه توده بدن( BMI )

جهت محاسبه نمایه توده بدنی، وزن خود را بر حسب کیلوگرم بدست آورده و قد خود را به مقیاس متر معین نمایید .مثلا قد 168 سانتیمتر معادل 68/1متر می باشد . سپس این عدد را به توان 2 برسانید و حاصل را بعنوان مقسوم علیه در نظر گرفته و رقم وزن را بر آن تقسیم نمایید. حاصل تقسیم نمایه توده بدنی شما میباشد.

وزن برحسب کیلوگرم

———————— = نمایه توده بدن(BMI)

توان دوم قد برحسب متر

لاغری با طب سوزنی چیست ؟

طب سوزنی با تنظیم اشتها ، میل زیاد خوردن را تعدیل می کند. بر اساس عقاید طب سنتی در یک فرد چاق ، سیستم طبیعی بعضی ارگانها مختل می شود. کم کاری تیروئید یکی از علل شایع کاهش متابولیسم و چاقی می باشد که با آزمایش خون این موضوع تایید شده و در صورت وجود ، درمان کم کاری تیروئید بطور همزمان انجام می شود. در افرادی که ریزه خواری دارند و یا اینکه پر خوری عصبی دارند از سوزن های فشاری استفاده می شود که این سوزن ها شبیه پونز بوده و بوسیله چسب در نقاط خاصی از گوش قرار گرفته و روزانه 3تا 4 نوبت توسط بیماربه آرامی ماساژ داده می شود. اینکار به تحریک شاخه گوشی عصب واگ منجر شده و از آنجا که عصب واگ در معده و روده دارای انشعابات متعددی است فرد احساس سیری و پری نموده و از خوردن بیش از حد پرهیز می نماید.

همزمان با طب سوزنی رژیم غذایی تجویز می شود. در صورتی این درمان موثر است که رژیم تجویز شده رعایت شود . در بعضی از مکاتب قبل از شروع درمان یک دوره 1 تا 2 هفته ای روزه داری تجویز می شود. بعد از روزه بیمار خواهد توانست عادات غذایی روزمره را به نحو آسانتری تغییر دهد.

دوره درمان  برای لاغری با طب سوزنی ۱۰ جلسه است که هفته ای ۲ تا ۳ بار انجام می شود. در مواردی که نمایه توده بدن بیشتر از ۳۵ باشد(چاقی درجه ۲ و۳) تعداد جلسات اضافه می شود. دوره روزه بعد از سه ماه ممکن است تجدید شود.

در بعضی از بیماری هایی که سبب بی اشتهائی و ارگان ها دچار نوعی کمبود می گردند از جمله بی اشتهایی عصبی ، طب سوزنی همراه موکسی باسشن (حرارت دادن سوزن ها بوسیله سوزاندن گیاه موکسا) حتما در بهبودی و به وجود آمدن اشتهای خوب و از بین رفتن بی حالی و لاغری و کمی وزن و سایر عوارض بسیار موثر خواهد بود .

در کلینیک های مدرن طب سوزنی بجای سوزاندن گیاه موکسا که ایجاد دود و به ندرت حساسیت تنفسی می نماید از لامپ های مادون قرمز برای گرم کردن سوزن ها استفاده می شود که تاثیر تحریکی در حد موکسی باسشن داشته و نیاز به سوزاندن و آتش زدن در محیط درمانی را مرتفع می سازد.

برای دیدن فیلم لاغری با طب سوزنی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.aparat.com/v/nL37e

نقاط طب سوزنی گوش

نقاط طب سوزنی گوش

هزینه طب سوزنی برای لاغری چقدر است؟

بطور کلی در کلینیک های مختلفذ قیمت طب سوزنی برای لاغری بر اساس هر جلسه محاسبه می شود. هزینه طب سوزنی برای لاغری به نسبت سایر روش های لاغری از قبیل کویتیشن ، کرایولیپولیز و آر اف مونوپولار به مراتب کمتر است و نتایج درمانی کم عارضه و موثر می باشد.

اساس درمان براي تمامي روش هاي لاغري اصلاح سبك زندگي از طريق افزايش تحرك بدني و رژيم غذايي با كالري محدود وغني از فيبر و املاح و ويتامين ها مي باشد. بدين منظور رعايت دستورات غذايي زير ضروريث مي باشد:
– ساعت صرف غذا در وعده ها، تعداد وعده های مختلف در هر روز تقریبا ثابت باشد.

– مصرف قند وشکر وغذاهای حاوی آنها مثل شیرینی ، شکلات ،بستنی، نوشابه ها، شربت ها و آب میوه های صنعتی ،مربا و عسل بسیار محدود گردد.

– به جای برنج و ماکارونی بیشتر ازنان استفاده شود.

– نان مصرفی باید از انواع تهیه شده از آرد سبوس دار باشد و نان های فانتزی مثل انواع باگت و ساندویچی کمتر مصرف شوند.

– حبوبات پخته مثل لوبیا و عدس بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

– شیر و لبنیات مصرفی از انواع کم چرب باشند.

– گوشت مصرفی کاملا لخم و مرغ و ماهی بدون پوست مصرف شوند.

– از مصرف فراورده های گوشتی پرچرب مثل سوسیس ، کالباس ، همبرگر، کله پاچه و مغز خودداری شود.

– به جای گوشت قرمز، بیشتر از گوشت های سفید خصوصا ماهی استفاده شود.

– مصرف تخم مرغ محدود گردد.(3-2 عدد در هفته)

– میوه ها و سبزیجات خام بیشتر مصرف شوند،مصرف سالاد قبل یا همراه با غذا توصیه می شود.

– به جای آب میوه بهتر است خود میوه مصرف شود.

– غذاها بیشتر به شکل آب پز، بخار پز، کبابی یا تنوری مصرف شوند.

– از مصرف غذاهای پرچرب و سرخ شده اجتناب شود.

– روغن مصرفی حتما باید از انواع گیاهی مایع باشد.

– از مصرف انواع سس سالاد، کره ،خامه ، سرشیر و پنیر های پرچرب خودداری شود.

– مصرف دانه های روغنی مثل گردو، فندق، تخمه آفتاب گردان، پسته و زیتون محدود گردد.

– تنقلات کم ارزش یا پرچرب مثل آب نبات ، شکلات ، چیپس و…. به هیچ وجه مصرف نشوند.

– از مصرف غذاهای آماده و کنسروی اجتناب به عمل آید.

– مصرف نمک و غذاهای شور محدود شود.

– فعالیت بدنی و ورزش متناسب با سن و شرایط جسمی افزایش یابد.

در صورتیکه BMI(نمایه توده بدن) شما بیشتر از 25 باشد، شما در وضعیت اضافه وزن قرار گرفته اید و اگر نمایه توده بدن شما بیشتر از 30 باشد ، شما در گروه افراد چاق طبقه بندی می شوید.

[ جمعه پنجم تیر ۱۳۹۴ ] [ 17:33 ] [ دکتر مسافریان ]

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین