حضور آقای صابری در افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر

 حضور آقای صابری  در افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر چهار شنبه 15 دی 1395


افتتاح دومین نمایشگاه  توانمندی  های روستائیان و عشایر


دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر از 15 دی برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با شعار « روستا کانون تولید و ارزش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.
،   این نمایشگاه با هدف شناساندن نقش روستاها در تولید ملی و همچنین آشنایی بازدیدکنندگان از استعدادها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی برگزار می شود.
شناخت ظرفیت مناطق روستایی در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی و همچنین معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازی‌های بومی، پوشش‌های محلی، غذاها و ... ، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرینان، ایجاد ارتباط دو سویه شهرنشینان با روستائیان، برقراری ارتباط تجاری میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستاییان از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
همچنین «ساخت روستای نمادین»، « اجرای برنامه گروه‌های آئینی ازجانب فدراسیون بومی عشایر» و برگزاری سایر دوره‌های آموزشی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.
این نمایشگاه در فضایی به وسعت 14 هزار مترمربع پذیرای 598 مشارکت‌کننده داخلی است که طی مدت 4 روز (18ـ15 دی) آخرین دستاوردها، محصولات و خدمات خود را در صنایع مختلف از جمله صنایع کشاورزی، صنایع دستی، صنایع غذایی روستایی وخدمات روستایی به معرض نمایش می‌گذارند.
جناب آقای دکتر جعفر صابری مدیر عامل موسسه فر هنگی هنری آشتی و صاحب امتیاز هفته نامه بین اللملی  با حضور در دو غرفه شهرزاهدان و  ،ابهر از نزدیک با این دوستان به گفتو گو نشست ایشان در مقابل این سئوال که علت حضور در این دو غرفه چه بود اعلام داشت رادت قلبی به عزیزان استان سیستان و بلوچستان بویژه شهر زاهدان و دیدار با دوستانم و شهر ابهر هم چون زاد گاهم بوده است معذالک من عاشق ایران هستم و حضور در جمع  هم وطنانم باعث افتخاراست . تنها متاسف هستم که زمان نمایشگاه گوتا است بخصوص ساعت اعلام شده برای بازدید بسیار ساعت نا سازمان یافتهای است از هشت صبح تا شانزده از آمار بازدید کنندگان بشدت می کاهد. امید وار تجدید نظر شود و این آشفتگی در نمایشگا بسیار ی از ارشهای فر هنگی هنری را از بین می برد. ای کاش برنامهریزی درستی می شد بخصوص در اجراء موسیقی های زنده.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین