درد دل شما

درد دل  شما دو شنبه 2 اسفند 1395

درد دل شما

- ببخشد آقا مگه این مملکت، اسلامی نیست ؟ مگه ملاکش قرآن مجید نیست ؟ مگه تو قرآن ننوشته آن کس که میداند با آن کس که نمی داند برابر نیست ؟ بابا من کار فرما هستم خودم سرمایه وزندگیم ،تواین بازار خراب و آشفته که بحران بیکاری هست، کار آفرینی میکنم والله ما هم عقلمون می رسه مثل خیلی ها پولمون رو بذاریم تو بانک بهره شوبگیریم و یا بیفتیم تو کار ملک ،اما وقتی چند نفر را به کار میگیریم برای رضای خدا وعشق خودمان است این مأمور بیمه ،قوانین مالیات و...خلاصه داستانی شده میلیارد میلیار می برند ، به ما گیر میدن ...من به همه گفتم به شما هم میگم بلکه مسئولین فکر درست وحسابی به حال ما صنایع کوچک اما کار آفرین بکنند.

-آقا ببخشید این طرح جامع حقوق هاو یکسان سازی کی اجراء میشه؟ من شرم دارم که بگم والا من با فوق لیسانس دارم ماهی یک میلیون و سیصدو شصت هزار تومان میگیرم ولی کارگر خدماتی بازنشسته شهرداری حدود سه میلیون، نه اینکه اون نگیره نوش جانش ولی این چه برابری است ما چه گناهی کردیم  یک بام و دو هوا که نمی شود...

-دوست بزرگوار من همسایه ما دیروز فوت کرد جوانی بود که می توانست سالها زندگی کند او با رتبه خوبی هم در کنکور قبول شده بود اما خانواده اش هزینه پرداخت شهریه اش را نداشتند و او که تازه از سربازی آمده بود و بیکار هم بود دچار افسرد گی شد و سپس سرطان و

خلاصه خانواده خرج  درمانش را نداشتند حتی رفتند مرکز بیماری های خاص و آنها گفتند سقف کمک های مالی ما تمام شده و این دیگر چه داستانی است مگه بیماری هم سقف دارد ... بچه مردم مرد!از بی پولی!

-آقا ببخشید من در خصوص بیمه تأمین اجتماعی و درآمد کلانش می خواهم حرف بزنم خدا وکیلی ماهی خدا تومان بابت بیمه پرداخت میکنیم حالا گیرم سالی یک بار هم سرما بخوریم برویم دکتر یا دل درد بگیرمٍ؛ این کل هزینه های ماست! چرا دندانپزشکی را جدی نمی گیرید این دندانپزشکی بسیار مهم است اگر دندانها سالم باشد بسیاری از بیماری ها را مردم نمی گیرند روی این موضوع هم کار کنند یک عصب کشی ساده کلی هزینه بر است پر کردن دندان و یا رسیدگی به آن ... باز خدا پدر شهر داری تهران را بیامرزد مراکزی در این خصوص دارد و خوب است.

-آقا ببخشد ما ملت چه گناهی کردیم اگه یه وقت گیر کنیم و نیاز داشته باشیم باید وام بگیریم، بیشتراز سه ماهه که به  هر بانکی مراجعه میکنیم میگن  دستور بانک مرکزیه، نمی تونیم وام بدیم ما که میدونیم به نور چشمی ها هر قدر وام بخواهند میدهند ولی ما درگیرهستیم. این بدبختی ماست که پارتی نداریم. برای یک وام پنج میلیونی باید دوتا کارمند رسمی کسر از حقوق معرفی کنیم مگه این مملکت سی ساله کارمند رسمی استخدام کرده؟ تازه بازنشسته هم فقط میتونه فامیل درجه اولش را ضمانت کند.

- نکته جالب اینجاست که همکار ما زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد درخواست وام کرد و بعد از طی تمام مراحل برای دریافت ده میلیون وام وقتی به شعبه مربوطه مراجعه کرد گفتند بدلیل بالا بودن سن شما و امکان اینکه شاید بمیرید وام به شما تعلق نمی گیرد، حتی این موضوع رانوشتند و نامه رسمی دادند دست همکار ما!

آقا سلام علیکم من میخواستم در خصوص مشکلات فرهنگی حرف بزنم باور کنید کار فرهنگی در این مملکت نمی شود این کشور امام زمان (عج) است ولی هیچ کار درست فرهنگی نمی شود آیا این رسم امانت داری است آیا این گونه انتظار فرج می کشیم کدام کار را در زمان غیبت حضرت آقا درست انجام می دهیم آیا مسئولین فکر کردند ما انقلاب کردیم و به ایشان رأی دادیم تا مملکت را خود و اقوامشان چپاول کنند نه حضرت، امام فرمودند انقلاب پا برهنه ها ،از حضرت آقا خجالت بکشن چقدر به ایشان گوشزد کند!فکر میکنند ملت نمی فهمند. این جوری می خواهند جلو نفوذ فرهنگی را بگیرند . حتی خود حضرت آقا فرمودند دشمن چطوری به ما بفهماند که با ما مشکل داردکه  بعضیها باور کنند!

آقا ببخشید من میخواستم از شهرداری تهران و تلاش ارزشمندش که برای ساماندهی معتادین و کارتن خوابها انجام میدهد تشکر کنم بخصوص بحث اسکان بی خانمانها .

- اتفاقاً خرسند هستم بگویم قسمتی از این تلاش  زیر نظر همکار و همشیره مدیر مسئول هفته نامه همسر است. متشکرم از شما و قول میدهیم  یک گزارش ویژه از این تلاش تهیه کنیم.

_ سلام ببخشید چرا شهر داری و یا راهنمایی و رانندگی و یا حتی اداره اماکن که برای آسایش  مردم بسیار هم تلاش میکنند و ما ممنونشان هستیم، گاهی وقتها کاری میکند که مرغ زنده خنده اش میگیره برای نمونه برای دادن مجوز به یک مهد کودک یا مرکز آموزشگاه کلی دنگ و فنگ داره، راهنمایی و رانندگی باید اجازه ترافیک بده اماکن و یا شهرداری و یا بهداشت اما در یک خیابان دوازده متری، کنار هم کارواش ، میوه فروشی و داروخانه باور کنید با این فرهنگ بالای رانندگی ما ایرانیان همیشه ترافیک است. در خیابان اصلی محل ما این مغازه ها در طول دوسه ماه گذشته شروع به کار کرده اند.و باعث ترافیک سنگینی در منطقه مسکونی ما  شده است.

-  سلام در خصوص بیمه در مانی و مشکلات دفترچه بیمه میخواستم بگم که چرا رسیدگی درستی نمیشه ،رفتم دنبال جمع کردن سوابق بیمه ام می بینم چند سال از بیمه من در مکانهایی ثبت شده که هیچ وقت حتی اسمشون را نشنیدم و همین باعث شده کلی دنبال بیمه باشم.

 


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین