دیدار با یک مخترع جوان

دیدار با   یک  مخترع   جوان چهار شنبه 31 خرداد 1396

دیدار با

 یک

مخترع

 جوان

سرزمین ایران بی شک به داشتن مفاخر گذشته و حالش به خود  می بالد چرا که گنجینهی واقعی همین افرادی هستند که وجودشان  را برای روشن نمودن راه بشریّت چون مشعل روشن نموده اند.کم نیستند جوانانی که با مشقت فراوان تحصیل نموده ،کار می نمایند تا با عشق و علاقه اختراعی را ثبت نموده مدال واقعی و ماندگار استقلال و آزادی را بر گردن این ملت بیاندازند  اما صد افسوس که بیشتر ،مدال طلای ورزشی را میشناسیم و قدر دان علم و دانش  وتلاش این عزیزان نیستیم!

 این بار پای صحبت و درد دل جوانی عزیز و دوست داشتنی مخترع گرامی کشورمان هستیم که میگوید:

اینجانب محمود رضا کرمانی  هستم و تا کنون  شش طرح ثبت شده در مرکز ثبت اختراعات دارم،

 که به ترتیب عبارتند از سال 1368  تولید سوخت از آب به شماره ثبت 38611465

- چیلر بدون نیاز به شارژ و آب  به شماه 38611463

- موتور الکترو مغناطیس به شماره ثبت 38611464

در سال 1387

ساخت کامپیوتر مرکزی ماشین با قابلیت ضد سرقت، روشن شدن با اثرانگشت و خاموش نمودن خودرو و غیره به شماره ثبت 386121198

شیر قطع کن اتوماتیک گاز در هنگام نشت هر نوع گاز به شماره ثبت 386121199

موتور سیلندری الکتومغناطیسبه شماره ثبت 386121200

همچنین  طرح های دیگری که جنبه  نظامی و غیر نظامی  داشته را هم ارائه داده ام ولی متاسفانه   هیچ گونه حمایتی از طرف ارگانها و مراکز  مربوطه از من نشده !

 حتی به یک مرکز نظامی هم مراجعه کردم و طرح نظامی خود را ارائه دادم و لی هیچ حمایتی نشدم  در صورتی که این طرح قابل اجراء و عملی بود  و در نوع خود بی نظیر  است و هیچ مشابه خارجی و داخلی نداشته .

 چند بار  به رفتن  از ایران هم فکر کردم ولی بخاطر  مملکت و خانواده از تصمیم خود منصرف شدهام.

 متاسفانه همیشه برخورد مسئولین  که به آنها مراجعه کردم خیلی سرد و بی توجه بوده.

برای جوانان و تمام مخترعان این پیام را دارم که امید، بالا ترین قدرت است که میتوانند به آن تکیه کنند و پشتکار و سخت کوشی برای رسیدن به هدف ،بزرگترین راه حل رسیدن بخدا است. 

 خوشبختانه  همواره خانواده مشوق من بوده اند ولی  بخاطر برخوردی که از طرف مسئولین وقت شده ام  حسی به انجام تحقیقات بیشتر را ندارم  ، در حال حاضر  چند طرح نظامی و صنعتی  دیگر دارم  و اگر از طرف مسئولین مورد حمایت واقع شوم با آنها طرح هایم را در میان می گذارم و برای تولید انبوه  آنها اقدام خواهم کرد.

 در ایران مدیران  و مسئولین مربوطه  هیچ حمایتی از جوانان مخترع این مرز و بوم نمی نمایند و این موضوع  باعث خروج آنها و رفتن سرمایه های واقعی  انسانی از کشور می شود.

در خواست بعدی  اینجانب رسیدگی و حمایت از جوانان مخترع و بکار گیری آنها میباشد.

ضمن عرض تشکر از این مخترع جوان و عزیز کشور مان که با صمیمیت  با ما به گفتو گو نشست امید واریم دولتمردان کشور کمی بیشتر به این موضوع توجه نمایند.

ما خورسند می شویم اگرشخصاً طرح و ایده ای را ثبت نموده و یا برنامهای دارید از تریبون هفته نامه بهره مند شوید و از این راه اطلاع رسانی نمائید.


برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین