تاجیکستان

تاجیکستان جمعه 1 تیر 1397
[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:59 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]
[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:56 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]
[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:54 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]
[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:53 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]
[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:51 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]

جعفر صابری /دوستی سرحد ندارد

جمعه 1 تیر 1397

دوستی سرحد ندارد

 

جعفر صابری /دوستی سرحد ندارد

 

 

18 خرداد ماه به دعوت کتابخانه دولتی کودکان و نوجوانان استاد میر سعید        میر شکر در شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان قراربود از زبان هنر که هستی میدهد صحبت کنم و میزبان، دوستان زیادی را هم دعوت کرده بود من نیز دوستانی را دعوت کرده بودم از جمله آقای ملک زاده مسئول فرهنگی سفارت کشور افغانستان  همچنین مدیر کفالت بانک آقای کاوه که به رسم تقدیر از حضور به شش نفر از بچه ها نیز هدیه نقدی داد .

اما موضوع اصلی این نشست و یا به زبان تاجیکی چاره اندیشی دوستی سرحد ندارد بود و این به معنای آن است که روابط بین انسان ها مرز ندارد و کشور ها روابط خوبی باید با هم داشته باشند .این که ما سه نماینده فرهنگی از سه کشور هم دین و هم زبان و هم فرهنگ کنار هم برای نسلی صحبت کنیم که آینده جهان را میسازند بسیار ارزنده بود و شایسته است مسئولین دست به دست هم بدهند تا بتوانند لااقل در این جهان کوچک که بیشتر کشور های بزرگ و پیشرفته مرز هایشان را بین خودشان برداشته اند و حتی واحد پول مشترکی هم برای خودشان تعریف کرده اند ما نیز بدیل سالها سابقه فرهنگی  مرزها را بینمان برداریم و به پاس احترام متقابل به یکدیگر تلاش کنیم تا فرهنگ و تمدن فارسی زبانان  را گسترش دهیم .        امید وارم روزی برسد که هر سه ملت بیش از پیش با هم یکی شوند .

در اینجا لازم می دانم از مدیریت شایسته کتابخانه  جناب آقای حسین صفرزاده ،حضور ارزشمند جناب آقای حاتم حامید مدیر هفته نامه آموزگار وآقای  جلال شفیعی  فیلمساز ایرانی نیز کمال تشکر را به عمل آورم.

یا حق

جعفر صابری

دوشنبه پایتخت تاجیکستان

[ جمعه یکم تیر ۱۳۹۷ ] [ 15:43 ] [ برگرفته از نوشته های دکتر جعفر صابری ]

انجمن همیشه بهار

انجمن همیشه بهار پنج شنبه 10 خرداد 1397

انجمن  ادبی همیشه بهار
 
ذر سفر مدیر عامل موسسه آشتی و صاحب امتیاز هفته نامه بین المللی همسر آقای دکتر جعفر صابری به همراه استاد جلال شفیعی از انجمن ادبی همیشه بهار در کتابخانه ملی شهر دوشنبه  پایتخت کشور تاجیکستان  نیز بازدید نمودن که با مدیرت استاد خیر اندیش بیش از 36 سال است فعالیت می نماید.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین